Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, çocuklar ve gençlere yönelik 7.200 TL nakdi yardımın başvurularının kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebileceği duyuruldu.

Bağkur Borç Sorgulama ve Ödeme Rehberi: Finansal Özgürlüğe Adım Adım Yaklaşın Bağkur Borç Sorgulama ve Ödeme Rehberi: Finansal Özgürlüğe Adım Adım Yaklaşın

E DevletBaşvurular, e-Devlet sistemi üzerinden veya ikamet adresine bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bizzat yapılabilmektedir. Sosyal yardım için tek bir şart bulunmakta olup, bu şartı taşıyan herkes başvurabilmektedir.

Aile Bakanligindan 2 Bin 392 Engelli Atamasi

Sosyal yardım ödemesi aylık 600 lira olarak hesaplanmakta ve 2 ayda bir hesaplara yatırılmaktadır. Yıllık toplam ise 7.200 lirayı bulmaktadır.

Para-1Bu destek ödemeleri, öksüz ve yetimlerin annesi, babası veya her iki ebeveyni vefat etmiş olanlara yönelik olarak yapılmaktadır.

Ptt 2

Bu kişiler, ödemelerini PTT ve Ziraat Bankası şubelerinden alabilmektedirler.

Aile Sosyal PolitikalarAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yardımların devam edeceğini ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirterek, vatandaşları bu desteklerden yararlanmaya davet etmektedir.

Muhabir: Resul Özdil