Sağlam, özellikle emekliler, asgari ücretliler ve işsizlerin yaşadığı ekonomik sıkıntıları ele alarak çözüm önerilerini paylaştı.

Sağlam'ın öne çıkan önerileri şu şekilde:

  1. Açlık sınırının altında yaşayan vatandaşlara destek: Emekliler, asgari ücretliler ve işsizler gibi ekonomik olarak zor durumda olan bireylere yönelik, her ay elektrik, doğalgaz ve suyun ücretsiz verilmesi.

  2. Yoksulluk sınırının üzerinde maaş alınıncaya kadar destek: Yoksulluk sınırının üzerinde bir maaş alana kadar vatandaşlara ekonomik destek sağlanması.

  3. Milli Ekonomi Modeli ile çözüm: Bağımsız Türkiye Partisi'nin belediyecilik anlayışında öne çıkan Milli Ekonomi Modeli ile yoksullukla mücadele edilmesi ve toplumun refah düzeyinin artırılması.

    Polisan Holding, CDP raporlamasında "B+" skorunu aldı Polisan Holding, CDP raporlamasında "B+" skorunu aldı

Sağlam, "Eğer halkımız hakkı olanı isterse, biz Bağımsız Türkiye Partisi Belediyeciliği ile bu sorunlara çözüm getirebiliriz. Milli Ekonomi Modeli, yoksullukla mücadelede etkili bir araç olacaktır" dedi.

Mehmet Sağlam'ın bu önemli açıklamalarıyla, Sakarya'da yaşayan vatandaşlar arasında nasıl bir etki yaratacağı ve destek bulup bulamayacağı merak konusu.