İSTANBUL (AA) - Vodafone FreeZone, gençlerin hayatına dokunan yeni kampanyalarını "FreeZone'da Yaşa Takılanlar" sloganıyla duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone çatısı altında sunduğu kampanyalarla genç müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor.

"FreeZone'da Yaşa Takılanlar" sloganıyla duyurulan kampanya kapsamında, gençlere en popüler sosyal medya ve oyun uygulamalarında geçerli internet hediyesinden gençlerin en çok tercih ettiği markalarda indirimlere kadar pek çok fayda sunuluyor. Ayrıca, Vodafone'un yenilikçi "Link at" platformuyla arkadaşını veya yakınını FreeZone'a getiren gençler, 300 TL nakit kazanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, genç müşterilerinin yaşadıkları zorlukları anladıklarını belirterek, "TOG'un Konda işbirliğiyle gerçekleştirdiği 'Gençlerin İhtiyaçları Araştırması'na göre, gençlerin büyük çoğunluğu ekonomik koşullardan dolayı umutsuz. Bu araştırma, gençlerin ihtiyaçlarının özellikle ulaşım, yeme-içme, kişisel gelişim ve eğlence alanlarında yoğunlaştığını gösteriyor. Biz de bu ihtiyaçlardan yola çıkarak FreeZone dünyasını sürekli geliştiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"FreeZone'da Yaşa Takılanlar" sloganıyla duyurdukları kampanyaların 26 yaş altında olan tüm gençleri kapsadığını belirten Şahin, "Gençlere, 'Yaşın dolmadan FreeZone güzelliklerinden faydalan' diyoruz. Bu kapsamda, genç müşterilerimize genişletilmiş portföyümüzden ve marka işbirliklerimizden yararlanma imkanı sunuyoruz. Vodafone FreeZone olarak, yenilikçi ürün ve servislerimizle genç müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Stratejist Özay'dan Dolar/TL için 'yukarı yön' uyarısı Stratejist Özay'dan Dolar/TL için 'yukarı yön' uyarısı

- Gençler birçok markayla yapılan işbirliğinden faydalanacak

Kampanya kapsamında, Vodafone FreeZone'lular, tarifelerine ek olarak, TikTok, Instagram, Facebook, PubG Mobile, Twitch, Discord, Teamfight Tactics gibi popüler sosyal medya ve oyun uygulamalarında geçerli her ay 20 GB'a kadar internet hediyesinden yararlanabiliyor. FreeZone'lu gençlere ayrıca, Paribu Cineverse sinemalarında bilet veya büfede geçerli 50 TL değerinde CGV para, KFC'de seçili menülerde 70 TL indirim, Seyahat Yanımda'dan alınacak otobüs biletlerinde 100 TL indirim, 3 ay ücretsiz YouTube Premium üyeliği, Uber'in ilk kullanımlarında geçerli 100 TL indirim, Vodafone Her Şey Yanımda içinde bulunan FreeZone Oyun Dükkan'da konsoldan klavyeye yüzlerce popüler gaming ürününde 100 TL indirim, Vodafone Pay üzerinden İstanbulkart bakiye yüklemesinde para iadesi ve Vodafone Pay ile E-pin alışverişlerinde 50 TL indirim sunuluyor.

Araştırmalara göre, gençlerin yüzde 70'i YouTube ya da Instagram'da en az bir "influencer"ı takip ediyor ve onları, aynı dili konuştukları birer arkadaş gibi görüyor. Gençlerin yüzde 44'ü ise satın alım kararı verirken, influencerların tavsiyelerini göz önünde bulunduruyor. Gençlerin yüzde 82'si ise aile fertlerini ve arkadaşlarını en güvenilir kaynak olarak kabul ediyor. Bu tespitlerden yola çıkan Vodafone da yenilikçi platformu Link At ile gençlere çok özel bir fırsat sunuyor. Vodafone müşterisi olup olmaması fark etmeksizin herkesin yararlanabileceği bu platform üzerinden link oluşturup WhatsApp veya sosyal medya mecralarından paylaşarak yakınını, arkadaşını ya da akrabasını Vodafone'a getiren herkes, getirdiği kişi başına 300 TL kazanıyor. Vodafone FreeZone'lu gençler de FreeZone'un kampanyalarla dolu dünyasını bu platform sayesinde birbirine tavsiye ederek para kazanabiliyor.

- FreeZone'lulara 59 milyon TL'lik fayda

Vodafone FreeZone, özel tarifelerine ek verdiği hediye GB'larla gençlere 45 milyon TL değerinde katkı sağlarken, en popüler oyun ve sosyal medya faydaları 2,5 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştı. Espor pazarına son bir yılda yaklaşık 12 milyon TL'lik yatırım yapan Vodafone FreeZone, çeşitli markalardan verdiği indirimler ve faydalarla müşterilerine bir yılda 1,5 milyon TL değerinde destek verdi ve toplamda, 59 milyon TL değerinde fayda sağladı. Vodafone FreeZone, tüm sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da 17 milyon kişiye ulaştı.