Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanların tamamı kurtarıldı Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalanların tamamı kurtarıldı
  • Prof. Dr. Orhan Şen, “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır,” atasözünü doğrularcasına hafta sonu için kar yağışı uyarısında bulundu. 
  • Kar yağışının İstanbul'u teğet geçeceği ancak Adıyaman, Hatay, Adana, Tunceli, Diyarbakır, Bitlis ve Bingöl illerinde kuvvetli yağmur beklenirken, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari’yi lapa lapa kar yağışı etkisi altına alacağı belirtildi.
  • Prof. Dr. Orhan Şen, hafta sonuna kadar kuvvetli yağmur ve kar yağışının etkili olacağını, ancak Pazar günü yurdu terk edeceğini açıkladı.
  • Vatandaşların hafta sonu için planladıkları seyahatlerini hava durumuna göre ayarlamaları ve yetkililerin hava durumu uyarılarını dikkatle takip etmeleri tavsiye edildi.

Meteoroloji uzmanlarının uyarılarına göre, hafta sonu boyunca kuvvetli yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Vatandaşların bu durumu dikkate alarak gereken önlemleri alması önem taşıyor.


Editör: Resul Özdil