İSTANBUL (AA) - Kuveyt Türk, Token Finansal Teknolojiler ile iş birliğine giderek, akaryakıt istasyonlarının pratik ödeme almasına olanak sağlayan cihazları POS sistemine dahil etti.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Kuveyt Türk, tüzel ve bireysel müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine yönelik iş birliklerine imza atmaya devam ediyor.

Token Finansal Teknolojiler tarafından geliştirilen akaryakıt istasyonlarının pratik ödeme almasına olanak sağlayan Beko 400 TR ve 1000 TR cihazları, Kuveyt Türk POS sistemine entegre edildi.

Yapılan entegrasyon sayesinde müşteriler, akaryakıt istasyonlarında market içindeki ödemeye ek olarak pompa alanında da akaryakıt tutarlarını ödeme imkanına sahip oluyor.

POS cihazının satış, ödeme süreçlerini tek cihazda birleştiren uygulamayla müşteriler, kredi kartıyla temassız, manyetik, çipli işlemlerini tamamlayabiliyor.

Yeni nesil pompa yazar kasa olan Beko 1000 TR sayesinde müşteriler aracının yanından ayrılmadan akaryakıt ödemesi yapabiliyorken, akaryakıt tutarlarının ekranına yansıdığı Beko 400 TR ise market içine entegre POS cihazı olarak kullanılıyor.

Yapılan iş birliği kapsamında 31 Mayıs'a kadar Beko 400 TR ve Beko 1000 TR için Kuveyt Türk'e POS başvurusu yapan tüzel müşteriler, yüzde 2.49 komisyon veya 24 gün bloke oranı avantajından yararlanacak ve yıl sonuna kadar aidat ücreti ödemeyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, sektör dinamiklerini yakından takip ederek yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirdiklerini ve yeni iş birliklerine imza attıklarını belirtti.

Eksun Gıda kaliteli gıda üretim hedeflerindeki 4 projeyi tamamladı Eksun Gıda kaliteli gıda üretim hedeflerindeki 4 projeyi tamamladı

Yeni nesil ödeme cihazlarından Beko 400 TR ve Beko 1000 TR'yi POS sistemlerine entegre ederek müşterilerinin yenilikçi, hızlı ve güvenilir ödeme sisteminden yararlanmasına olanak sağladıklarını anlatan Delipoyraz, "Piyasada önemli bir paya sahip olacağını düşündüğümüz modellerle birlikte cihaz sahibi akaryakıt müşterilerimizin POS altyapısını kullanması pazardaki yerimizi ileri taşıyacaktır. Önümüzdeki dönemde de daha güncel modellerle entegrasyon kurarak müşterilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa