Etkinlik, 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinde gerçekleştirildi ve çocuklara motivasyon sağlamak amacıyla zeka oyunları ve sahne gösterileri içeriyordu.

Yeniden Refah Partisi  Adayı Demir, YSK Kararıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu Yeniden Refah Partisi  Adayı Demir, YSK Kararıyla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Osmaniye Karaçay Konteyner Kent'te kurulan oyun çadırında palyaço, pamuk prenses, yüz boyama ve zeka oyunlarının yer aldığı etkinlikte çocuklar, müzik eşliğinde unutulmaz anlar yaşadılar.

Osmaniye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Çocuklarımıza çevre bilinci aşılamak, sıfır atık projesini anlatmak ve değişik etkinliklerle enerji bulmalarını sağlayarak morallerini yükseltmeye çalışıyoruz" dedi.

Osmaniye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından depremden etkilenen çocuklarımız için ara tatilde moral motivasyonlarını yükseltmek için deprem bölgelerimizde bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de Osmaniye ilimizde konteyner kentte çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak, sıfır atık projesini anlatmak ve değişik etkinliklerle enerji bulmalarını sağlayarak morallerini yükseltmeye çalışıyoruz" dedi.