Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yumaklı, çiftçilere sağlanacak tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin bilgi verdi. Yumaklı, bu desteklerin çiftçilere hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Destekleme ödemeleri çeşitli kategorilerde gerçekleşecek. Bunlar arasında sürü yöneticisi istihdamı desteği için 266 milyon 850 bin TL, manda desteği için 83 milyon 711 bin TL, anaç koyun keçi desteği için (Ağrı-Doğubayazıt) 32 milyon 851 bin TL, sürü yenileme desteği için (Ağrı-Doğubayazıt) 25 milyon 919 bin 400 TL, malak desteği için 25 milyon 338 bin TL, kırsal kalkınma yatırım desteği için 10 milyon 133 bin 750 TL ve toprak analizi desteği için 445 bin 850 TL bulunuyor.

SEDAŞ, leyleklerin göç yolundaki elektrik direklerinde izolasyon çalışmalarını tamamladı SEDAŞ, leyleklerin göç yolundaki elektrik direklerinde izolasyon çalışmalarını tamamladı

Bu destekler, çiftçilerin ekonomik olarak daha güçlü bir konuma gelmelerine ve tarımsal faaliyetlerini sürdürmelerine önemli katkılar sağlayacak. Tarım sektörünün gelişmesi ve çiftçilerin refahının artması için yapılan bu desteklerin, ülke tarımının ve ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunması bekleniyor. 

Editör: Ertuğrul Salih Çimen