İSTANBUL (AA) - 30'u aşkın ülkede dünyanın en iyi B-Boy ve B-Girl'lerini belirlemek için düzenlenen breaking yarışması Red Bull BC One Cypher'ın Türkiye finali 10 Mart'ta Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Âmire Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, organizasyona katılım www.redbull.com/bconecypherturkiye üzerinden yapılabiliyor.

9 kez Türkiye Şampiyonu olan B-Boy Jester, B-Boy Lilou ve B-Girl Dora'nın jüri koltuğunda olduğu yarışma, Türkiye'nin her noktasından yeteneğine güvenen dansçıların başvurusuna açık 3 Mart tarihine kadar başvurular yapılabiliyor.

Türkiye'nin de dahil olduğu 30'u aşkın ülkede düzenlenen yarışma kapsamında, her ülkenin kazananları bu yıl 7 Aralık'ta Brezilya, Rio de Janeiro’da gerçekleştirilecek dünya finaline katılmaya hak kazanacak. ​​​​​​​

Quick Sigorta Gülseren-Hüseyin Doğan İlkokulu öğrencilerinden 23 Nisan'a özel sergi Quick Sigorta Gülseren-Hüseyin Doğan İlkokulu öğrencilerinden 23 Nisan'a özel sergi

Son yıllarda hem bir dans hem de bir spor dalı olarak öne çıkan breaking, şimdi de Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin onayıyla 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda yeni bir kategori olarak yerini almaya hazırlanıyor.

Kaynak: aa