ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 8 Haziran Cumartesi günü saat 10.15'te başlayacak olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) katılacak adaylar için sınavın başlamasından önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Sabah oturumlarında sınavın başlama saati olan 10.15'ten sonra sınav binalarına giriş yapılmayacak. Bu sebeple adayların en geç saat 10.00'a kadar sınav binalarına ulaşmaları ve giriş işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Aynı şekilde, 9 Haziran Pazar günü yapılacak olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) için de benzer kurallar geçerli olacak. Öğleden önce başlayacak olan AYT oturumunda sınav başlama saati olan 10.15'ten önce adayların sınav binalarında hazır bulunmaları gerekiyor. Öğleden sonra gerçekleştirilecek olan YDT oturumu için ise son giriş saati saat 15.30 olarak belirlendi. Dolayısıyla, sınavın başlama saatinin ardından bu saatten sonra gelen adaylar sınav salonlarına alınmayacaklar.

Bu kuralların amacı, sınavın düzenli ve verimli bir şekilde yapılmasını sağlamak ve adayların eşit koşullarda sınava girebilmelerini temin etmek. Adayların sınav günü planlamalarını bu saatlere göre yapmaları önem taşıyor.

Sonuç olarak, YKS'ye katılacak adayların sınav günü belirlenen saatlere dikkat etmeleri ve sınav başlama saatinden önce gerekli hazırlıklarını tamamlamaları gerekiyor.

Çayırovalı öğrenciler karnelerine kavuştu Çayırovalı öğrenciler karnelerine kavuştu

Editör: Resul Özdil