Osmaniyeli yapımcı Ahmet Cemil Düzenli, "Benim Babam Bir Kahraman" filmi için adak kesmek yerine, Afrika'nın Çad ülkesindeki Marmatoci köyünde su kuyusu açtırarak anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Bu örnek davranışıyla dikkat çeken Düzenli, yaklaşık 90 kişinin faydalanacağı bu su kuyusu ile köydeki ihtiyaç sahiplerine umut oldu. Aslen Osmaniye-Kadirli'den olan Düzenli, kardeşi Mustafa Düzenli'nin de desteğiyle bu projeyi hayata geçirerek, dünyada gerçekten ihtiyaç duyulan bir soruna küçük de olsa katkıda bulunmayı amaçladı.

Ahmet Cemil Düzenli2

Moldovalı kadın, yerleştiği Adana'da kilim dokumayı öğretiyor Moldovalı kadın, yerleştiği Adana'da kilim dokumayı öğretiyor

Düzenli, filmi için Afrika'da su kuyusu açtırarak, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine umut oldu. Bu örnek davranışı ile dikkat çeken Düzenli, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu filmi çekerken, insanlara ilham vermeyi ve onları sevdikleriyle bağlarını güçlendirmeyi amaçladık. Filmin başarısını kutlamak için geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak, dünyada gerçekten ihtiyaç duyulan bir şey yapmak istedik. Afrika'da temiz suya erişimi olmayan milyonlarca insan var ve biz de bu soruna küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedik. Su kuyusu projemizle, hem filmin mesajını daha geniş kitlelere ulaştırmayı hem de gerçek bir fark yaratmayı hedefledik. Umarım bu adım, başkalarına da ilham olur ve daha fazla insan benzer projelerde yer alır."

ahmet cemil

Ahmet Cemil Düzenli, Kadirli'de doğup büyümüş ve genç yaşta iş dünyasına adım atarak birçok başarılı projeye imza atmış İngiltere’de yaşayan bir iş insanı olarak biliniyor. İlk yapımcılık projesi olan "Benim Babam Bir Kahraman" filmi, insan ilişkileri ve aile bağları üzerine dokunaklı bir hikaye sunarken, Düzenli'nin sosyal sorumluluk bilinci ile harmanlanmış bu yeni projesi, sinema dünyasında ilklerden biri. Önümüzdeki günlerde de ATV de yayınlanacak film izleyici ile televizyon ekranlarında buluşacak.

Su Kuyusu Afrika

Ahmet Cemil Düzenli, filmi izleyen herkese önemli mesajlar vereceğini ve onların kalplerine dokunacağını umduğunu belirtti. Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin artması ve daha fazla insanın bu tür girişimlerde bulunması dileğiyle, Ahmet Cemil Düzenli'ye teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Editör: Resul Özdil