Türkiye'de akaryakıt fiyatları, özellikle motorin üzerindeki artan zamlarla gündemdeki yerini koruyor. Yılbaşından bu yana bir dizi zamla karşılaşan motorin, son 9 günde 37 TL'den 41 liranın üzerine çıkarak sürücülerin bütçelerini olumsuz etkilemişti. Şimdi ise sektör kaynaklarından alınan bilgilere göre, 29 Ocak Pazartesi'yi 30 Ocak Salı'ya bağlayan gece yarısından itibaren motorine bir zam daha yapılması bekleniyor.

Bu yeni zam ile birlikte motorin litre fiyatına litre başına 1 lira 38 kuruş eklenerek, litresi 42 liranın üzerine çıkacak. Özellikle taşımacılık sektörü ve bireysel araç kullanıcıları üzerinde etkili olan bu fiyat artışı, geniş bir kesimin dikkatini çekiyor ve endişelendiriyor.

Kuveyt Türk "Ödeme İste" yöntemini hizmete sundu Kuveyt Türk "Ödeme İste" yöntemini hizmete sundu

Hatırlanacağı gibi, akaryakıt gruplarından benzine en son 24 Ocak'ta 1 lira 43 kuruş zam gelmişti. Şu anda istasyonlarda akaryakıt ürünlerinin ortalama litre fiyatları benzinde 39 TL, LPG'de 40.9 TL, motorinde ise 42 TL'nin üzerine çıkacak.

Yakıt fiyatlarındaki bu sürekli yükseliş, vatandaşları ekonomik zorluklarla karşı karşıya bırakırken, sektördeki gelişmeler ve geleceğe yönelik beklentiler de merak konusu olmaya devam ediyor. Motorin fiyatlarındaki yeni zammın, ekonomik dengeler üzerindeki etkileri ise yakından takip ediliyor.