İSTANBUL (AA) - Mastercard ve Madame Coco, deprem felaketinden etkilenen ampute çocuklar için TEV Mastercard Burs Fonu projesinde bir araya geldi.

Mastercard'dan yapılan açıklamaya göre, Madame Coco mağazalarından alışveriş yapan kullanıcılar, Mastercard'ın öncülüğünde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) koordinasyonunda hayata geçirilen fona bağışta bulunarak, depremden etkilenen ampute çocukların eğitimlerine destek olabilecek.

Kullanıcılar, Türkiye genelindeki 50 ilde projeye dahil olan 162 Madame Coco mağazasında Mastercard'ın yerleştirdiği POS bağış cihazları aracılığıyla temassız bir şekilde bağış yapabilecek. İki şirket, fonla deprem felaketinin neden olduğu izleri silmeyi ve çocukların hayatlarında yeni bir mutluluk ve umut kaynağı olmayı amaçlıyor.

Türkiye, Enflasyonda Venezuela'yı Geride Bıraktı Türkiye, Enflasyonda Venezuela'yı Geride Bıraktı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mastercard Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Develioğlu, ilk günden itibaren depremden etkilenen çocuklar için üzerlerine düşeni yapmaya gayret ettiklerini belirterek, "İlk dönemlerde çeşitli sivil toplum kuruluşları üzerinden bölgeye insanı yardım için maddi destek sağladık ve küresel çapta çalışanlarımızın bağışladığı oranda bağışı onlar adına yardım kuruluşlarına ilettik. Ardından çocuklarımıza güvenli alanlar sağlamasını hedeflediğimiz ve ‘Umut Sahaları’ adını verdiğimiz projemizi hayata geçirdik." ifadelerini kullandı.

Daha fazla çocuğa umut olmak için iş ortaklarıyla yeni projeler hayata geçirdiklerini aktaran Develioğlu, "Madame Coco’nun dahil olduğu bağış projemizle daha fazla çocuğa ulaşmak istiyoruz. TEV Mastercard Burs Fonu’na bağışta bulunmak isteyen kullanıcılar, Madame Coco mağazalarına yerleştirdiğimiz POS bağış cihazları aracılığıyla temassız bir şekilde ve gönüllerince projemize bağışçı olabilir." açıklamasını yaptı.

Madame Coco Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cem Işık, depremden bu yana halk olarak kenetlenerek tüm gayretleriyle afetzedelerin yanında olmak için çalıştıklarını kaydederek, "Proje sayesinde ziyaretçilerimizin çocuklarımıza destek olabilme şansı, bizim için son derece kıymetli. İnanıyorum ki bu bilinç ve sorumluluk duygusuyla birçok çocuğun hayatını değiştireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: aa