Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

KAYA’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI

KAYA’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
39 views
18 Şubat 2021 - 3:55

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya’dan Regaip Kandili Mesajı

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya Regaip Kandil’inin, Türk milleti, İslam alemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Kaya açıklamalarına” Regaip Kandili, müminlere yüce Allah’ın kurtuluş beratı sunduğu ilahi ve müstesna bir gecedir. Her türlü keder ve sıkıntıdan, insanı inciten hata ve günahtan, insana yakışmayan söz, tutum ve davranıştan kurtulmak için güzel bir fırsattır.

Bu gecede Yüce Allah’ın rahmet, bağış ve yardımlarının dağıtıldığı ümit ve inançla Yüce Allah’a ibadet etmeliyiz.

Regaip, kulluk yolculuğumuzdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeden, kişinin doğduğu andan itibaren tüm günahlarından sıyrılabileceğini haber veren önemli bir müjdedir.

Bu gece dolayısıyla Milletimizin, İslam alemi ve tüm insanlık için Covid-19 Virüsünden kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını, dargınlıkları ve küskünlükleri unutup, dostluğu, kardeşliği, barışı, birlik ve beraberliği yeniden tesis etmeliyiz.” Dedi.

Mübarek üç ayların gelişini simgeleyen Regaip aynı zamanda bir lütuf, rahmet ve mağfiret gecesidir.

Kaya “mesajında , İslam âleminin, milletimizin, hemşerilerimin Regaip Kandil’ini tebrik ediyor; “Üç ayların müjdecisi, Allah’ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı lütuf, rahmet ve mağfiret gecesinin milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için kurtuluşa ve hayırlara vesile olmasını, bu güzel gecenin birlik ve beraberliğimize, barışımıza ve huzurumuza vesile olmasını diliyorum. Kandilimiz mübarek olsun.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.