Çil, Türk milletinin bağımsızlık ve vatan sevgisi konusundaki kararlılığının sembolü olan Çanakkale Ruhu'nun unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Çanakkale Zaferi'nin Türk tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Çil, "18 Mart, milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesindeki kararlılığının, birlik ve beraberliğinin en güçlü kanıtlarından biridir. Çanakkale'de verilen destansı mücadele, Türk milletinin bağımsızlık aşkının ve vatan sevgisinin eşsiz bir örneğidir." dedi.

Hakkı ÇilÇanakkale Zaferi'nin, Türk milletinin azmi ve fedakarlığıyla kazanılmış büyük bir zafer olduğunu vurgulayan Çil, şunları dile getirdi: "Çanakkale'de gösterilen kahramanlık, tüm dünyaya Türk milletinin ne kadar büyük bir iradeye sahip olduğunu göstermiştir. Bugün, bu zaferin 109. yıl dönümünü gururla ve minnetle anıyoruz. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle yad ediyorum."

Çil, mesajını şu sözlerle tamamladı: "Çanakkale Ruhu, Türk milletinin ortak değeri ve en büyük mirasıdır. Bu ruhu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin sorumluluğudur. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. yıl dönümünde, milletçe birlik ve beraberlik içinde olmamızı temenni ediyorum."

AFAD Başkanı Memiş, Antalya'daki teleferik kazasına ilişkin açıklamada bulundu: AFAD Başkanı Memiş, Antalya'daki teleferik kazasına ilişkin açıklamada bulundu:

Sibel BaysalSerhat KılıçNuri YönetReşatMehmet YalçınÇanakkale'nin 109. Yıl Dönümünde Şehitleri Anma Ve Deniz Zaferi (1)Gökhan Demir

Editör: Resul Özdil