İSTANBUL (AA) - Huawei Türkiye, "Huawei Türkiye Ekosistem İş Ortakları Zirvesi 2024" etkinliğinde sektördeki ekosistem partnerleri ile bir araya geldi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, "Grow Together, Win Future" temasıyla düzenlenen buluşmada, şirketin yeni dönem hedefleri açısından iş ortaklıklarının önemi vurgulandı.

Etkinlikte, Huawei'nin yeni büyüme stratejileri ve sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunduğu çözümler ele alındı. Birçok sektör profesyonelini bir araya getiren zirvede, iş ortaklarının dijital dönüşüm sürecine katkı sağlayacak projeleri de değerlendirildi.

Huawei'nin 2024 kanal politikasına yönelik yeniliklerin de duyurulduğu toplantıda, daha verimli iş ortaklığı için atılması gereken adımlar da masaya yatırıldı. Depolama ve ağ alanlarına yönelik yenilikçi ürün ve çözümler özelindeki gelişmeleri paylaşan Huawei, KOBİ'lere yönelik eKit ürünlerini içeren, "Dağıtım İş Modeli" stratejilerinin tanıtımını da gerçekleştirdi.

- "AR-GE yatırımlarındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz"

Genç girişimcilerin fikirleri, İstasyon Gaziantep’te hayata geçiriliyor Genç girişimcilerin fikirleri, İstasyon Gaziantep’te hayata geçiriliyor

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Huawei Enterprise Türkiye Genel Müdürü Wang Junyuan, 2023'te birçok zorluğun üstesinden birlikte geldiklerini ve gerektiğinde iş modelinde değişikliklere gittiklerini belirterek, "Bu yıl için satış hedefimizi, daha önce öngördüğümüz gibi 100 milyar dolar olarak belirledik. Dünya genelindeki makroekonomik belirsizliklere rağmen AR-GE yatırımlarındaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Huawei'nin 120 binden fazla aktif patent ile 2023 sonu itibarıyla dünya çapında en büyük patent portföylerinden birine sahip olduğunu da gururla paylaşmak isterim." ifadelerini kullandı.

Huawei'nin Türkiye'deki varlığının hızla büyüdüğüne dikkati çeken Junyuan, "Bu büyüme, doğru stratejilerle ilerlediğimizi açıkça gösteriyor. Enterprise iş grubumuz, işletmelerin dijitalleşmesine yardımcı olmaya; bu yöndeki talepler de artmaya devam ediyor. Türkiye AR-GE merkezimiz her geçen gün büyüyor ve bugün Çin dışındaki en önemli AR-GE merkezlerinden biri olarak konumlanıyor. Yakın zamanda Türkiye'de yerel bulut hizmetini başlattık ve buradaki işletmelere güvenli ve inovasyon odaklı bulut hizmetleri sunmaya başladık." değerlendirmesinde bulundu.

Junyuan, şunları kaydetti:

"Huawei Enterprise Türkiye olarak en önemli hedeflerimizden biri, işletmelerin değişen dünyada başarılı olmalarına yardımcı olacak yenilikçi teknolojiler sunmaktır. Birçok zorluğa rağmen, Huawei'nin yükselişi iş ortaklarımızın desteğiyle devam ediyor. Geçtiğimiz yıl gelirimizin neredeyse tamamı iş ortaklarımızdan geldi ve gelirimizde yüzde 50'lik artış sağladık. Ayrıca 10 milyon dolara varan indirim ve fonları iş ortaklarımızla paylaşma fırsatı bulduk.

Zirveye 300'den fazla ekosistem iş ortağı katılırken, 2023'te başarılarıyla öne çıkan 34 şirket, çeşitli kategorilerdeki ödüllerin sahibi oldu. Huawei, 2023 "Outstanding Partner Awards" ödüllerinde başarılı olan şirketler ve HCIE (Huawei Certified ICT Expert) sertifikası almaya kazanan iş ortaklarına ödülleri, Huawei yöneticileri tarafından takdim edildi.


Kaynak: aa