Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Hatay'da gerçekleştirilmesi planlanan yatırımlarla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklaması şu şekildedir:

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 2024 Yılı Yatırım Programı'nda Hatay için öngörülen projelerin hem süre hem de tahsis edilen bütçe bakımından eksik olduğuna dikkat çekti. Kara, bu eksikliklerin en çok dikkat çeken örneğinin Hatay Havalimanı'ndaki onarım çalışmaları olduğunu belirtti. Havalimanının yeniden aynı yere yapılmasının akıl dışı olduğunu ve bu projenin 2026'ya kadar tamamlanmasının beklenmesinin yanlış olduğunu ifade etti.

Nermin Yıldırım Kara

Kara ayrıca, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılacak demiryolu iltisak hattı projesinin de beklenmedik bir şekilde ilerlemediğini vurguladı. Proje için ayrılan bütçenin 2023 yılına kadar kullanılmadığını ve hala revize fizibilite etüdünün onaylanmasının beklendiğini belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tütüncü, Manavgat'ta ziyaretlerde bulundu Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tütüncü, Manavgat'ta ziyaretlerde bulundu

Yatırım programının içinde daha erken tamamlanması gereken projelerin olduğunu vurgulayan Kara, Belen Geçidi'nin trafiğinin önemli bir sorun olduğunu ve bu soruna çözüm getirilmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Ancak Belen Geçidi projesine ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu ve aynı şekilde İskenderun Balıkçı Barınağı'nın inşaatının da daha hızlı tamamlanması gerektiğini ifade etti. Kara, bu projelerin Hatay için önemli sorunları çözeceğini ve daha fazla kaynak talep ettiklerini belirtti.

Bu projelerin erken tamamlanmasının, Belen Geçidi'ndeki trafik sıkışıklığı, balıkçı barınağındaki sorunlar ve Kırıkhan'daki çiftçilerin yaşadığı zorlukların daha hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olabileceğini sözlerine ekledi.