Kılıç, "AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesildi. En son geçen hafta pazar günü olacak görüşmeyi ertelemek istediklerini bildirmişlerdi. Onun dışında herhangi bir randevulaşma söz konusu olmadı" ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İttifak Görüşmelerinde Son Durumu Açıkladı (1)İttifak pazarlıklarında AK Parti'den Konya'yı talep ettikleri iddialarına yanıt veren Kılıç, "AK Parti'den Konya Büyükşehir Belediyesi'ni istemedik. Bizden duymadıklarınıza inanmayın. Bizim herhangi bir talep ya da girişimimiz bu anlamda olmayacak. Ama AK Parti'den görüşmelere yeniden başlamak ya da bir liderler zirvesi gerçekleştirmek gibi bir talep gelirse, elbette bu talebe olumlu bakacağımızı ifade ettik" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, İttifak Görüşmelerinde Son Durumu Açıkladı (2)

Kozan'da canlı hayvan pazarının yapımı sürüyor Kozan'da canlı hayvan pazarının yapımı sürüyor

Suat Kılıç, ittifak kapılarını açık tuttuklarını ve siyasette işbirliğine her zaman hazır olduklarını belirterek, "Siyaset, işbirliğine kapıları açık tutmaktır. Siyasette 24 saat bile uzun bir süredir. Biz duruşumuzu pazarlık kelimesiyle ifade etmek istemiyoruz. Biz, duruşumuzun bir şeyler almak, istemek şeklinde özetlenmesinden de rahatsızlık duyuyoruz. Yeniden Refah Partisi'nin duruşu, ilkeler temelinde bir duruştur" şeklinde konuştu.