Maçın ardından futbolcular, yayıncı kuruluşa konuşarak maçı değerlendirdi.

Osmaniye İl Özel İdaresi'nden Yoğun Yağışın Ardından Hızlı Müdahale Osmaniye İl Özel İdaresi'nden Yoğun Yağışın Ardından Hızlı Müdahale

İrfan Can Kahveci'nin Değerlendirmesi:

"Bugün buradan avantajlı bir skorla dönmek istiyorduk. İlk yarıda biraz ikinci topları alamadık, yumuşak kaldık. 3-0'dan sonra 3-3 bile yapabilirdik. İnanıyorum ki İstanbul'da turu atlayacağız. İlk yarı tüm takım halinde yumuşak kaldık, değişikliklerden değil. 3-0'dan sonra uyanmış gibiydik. Uzun bir maraton var önümüzde hem lig hem Konferans Ligi. Her maç değişik oyuncular oynayabiliyor. Tüm arkadaşlarıma güveniyoruz. İnşallah ikinci maçta turu geçeceğimizi düşünüyorum. Fiziksel anlamda gayet iyiyim. Fizik olarak daha da geliştim. İlk yarıdaki pozisyonda Bright kramponunu değiştirsin diye yere yattım, onu görmemiş olabilirsiniz. İstanbul'da turu atlayan taraf olacağız inşallah, takımımıza inanıyorum."

Olympiakos 3 2 Fenerbahçe 4Dusan Tadic'in Görüşleri:

"Sonuçtan dolayı mutlu değiliz. Maça iyi başladık, fırsatlar yakaladık. Sonrasında yemememiz gereken goller yedik. Rakibe çok uzak kaldık defansif anlamda. Maçtan önce konuştuğumuz şey, rakibe alan vermemekti, dikkat etmeliyiz demiştik. Alan verdiğimizde kaliteli takım, topla oynamayı beceren bir rakip. İkinci yarı son 30 dakika çok daha iyiydik. Biz de fazlasıyla zorluklar yarattık rakibe. 3-0'dan 3-2'ye dönmek pozitif ama biz Fenerbahçe'yiz, rakip kim olursa olsun galibiyetle sahadan ayrılmak isteriz. Bana göre rakip özellikle son 30 dakikada daha da yoruldular. Biz daha yakın oynadık rakibe defansif anlamda. Fiziksel anlamda üstün geldik. Zorluklar yaşattık ve sorunlar yarattık. Rakibi analiz edeceğiz. Bu sonuçtan dolayı mutlu değiliz. Her maçı galibiyetle tamamlamak istiyoruz. İstanbul'da 1 maç daha var. Taraftarımızın desteğiyle birlikte iyi bir futbolla yarı finale adımızı yazdırmak istiyoruz."

Olympiakos 3 2 Fenerbahçe 7İsmail Yüksek'in Analizi:

"Maçtan önceki söylemiştim, gerçekten rahattım, takıma güveniyordum. Gerçekten kaliteli bir takımız. Sonuna kadar gücünü gösteren bir takımız. 3-0 olmasına rağmen gerçekten müthiş mücadele ettik. 3-0'dan sonra reaksiyon gösterdik. 2 gol attık. Daha da atabilirdik. Kaçırdıklarımız var. Avantajlı skor istiyorduk, olmadı. Haftaya Kadıköy'de bir maç var. Taraftarlarımızın desteğiyle orada turu geçeceğimize inanıyorum. İsimlere takılıp kalmak biraz ayıp olur. Fenerbahçe formasını giyen herkes mücadelesini veriyor, oynayan oynamayan herkes en iyisini vermeye çalışıyor. Bazen biz, bazen onlar iyi oynuyor. Birliktelik önemli. Sahada arma önemli. Herkes bunun farkında. Önemli olan bu. Bugün reaksiyon gösterdik 3-0'dan sonra, Yunanistan'a tekrar dönmeyi istediğimizi gösterdik. Mağlubiyetle ayrılıyoruz buradan ama Kadıköy'de avantajlı olan biziz. Buna yürekten inanıyorum. İnşallah evimizde turu geçeceğiz. Taraftarlarımız her zamanki gibi gelip bizi desteklesinler. Allah'ın izniyle, inşallah tur atlayan biz olacağız."

Olympiakos 3 2 Fenerbahçe 8Fenerbahçe, ikinci maçta Kadıköy'de Olympiakos ile karşılaşacak ve turu geçmeyi hedefliyor. Taraftarlarının desteğiyle yarı finale çıkma umudu taşıyan takım, sahada üstün bir performans sergilemeyi planlıyor.

Editör: Resul Özdil