Dernek, yıl boyunca mazlum ve mağdurların yanında olmayı sürdürerek çeşitli yardım çalışmalarına imza attı.

Cansuyu Derneği Osmaniye Temsilcisi Yasin Didin 2023 Yılı Değerlendirdi (5)Didin, açıklamalarında şu noktalara vurgu yaptı:

"Dernek olarak ilk günden itibaren, mazlum ve mağdurun yanında olduk. Yeryüzünün farklı coğrafyalarında sayısı milyonları aşan insanımıza ulaştık. 2023 yılı, gayretlerle dolu bir yıl oldu. Depremin gerçekleştiği ilk andan itibaren, her türlü imkânlarımızla sahada olduk. Cansuyu Arama Kurtarma (CAK) ekibimiz AFAD koordinesinde önemli, takdirlik ve büyük bir fedakârlıkla gerçekleştirilen faaliyetler yürüttü. Deprem bölgelerinin tüm şehirlerinde koordinasyon ve lojistik merkezleri kurduk, aşevleri kurduk, karışıklığa sebep olmadan, ihtiyaçları yerinde tespit ederek, köy köy, mahalle mahalle acil yardımların sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için çalışmalar yürüttük."

Cansuyu Derneği Osmaniye Temsilcisi Yasin Didin 2023 Yılı Değerlendirdi (4)Ayrıca Didin, Filistin ve Gazze'ye yönelik çalışmaları da şu şekilde özetledi:

"Gazze’de gerçekleştirdiklerimize de şöyle bir bakınca, kalıcı eserler, kurban çalışmaları, yetim sponsorluk ödemeleri, yetim çiftler için düğünlerini gerçekleştirme desteklemeleri, gıda paketleri, ramazan iftarları, acil insani yardımlar, acil insani yardım konvoyları gibi daha çok sayıda alanda gayret ortaya koyarak kardeşlerimizle buluşturduk."

Cansuyu Derneği Osmaniye Temsilcisi Yasin Didin 2023 Yılı Değerlendirdi (3)Dernek, ülkedeki ekonomik zorluklarla mücadele kapsamında yapılan çalışmaları da aktararak ihtiyaç sahiplerine gıda paketleri, giyim malzemeleri, bot-mont, kırtasiye malzemeleri gibi birçok yardımı ulaştırdığını belirtti.

Cansuyu Derneği Osmaniye Temsilcisi Yasin Didin 2023 Yılı Değerlendirdi (2)Didin, "Afrika ülkeleri başta olmak üzere, onlarca ülke, yüzlerce bölge de bugüne kadar açtığımız binlerce su kuyusu rahmet pınarı gibi akarak kardeşlerimize adeta Cansuyu oluyor" şeklinde konuştu.

Berat Kandili’nde Süleyman Algan’la Buluşma Programı Berat Kandili’nde Süleyman Algan’la Buluşma Programı

Cansuyu Derneği Osmaniye Temsilcisi Yasin Didin 2023 Yılı Değerlendirdi (1)