Baba Mehmet Halil Sakallıoğlu için ise akıl sağlığı tespiti amacıyla 15 gün hastanede tutularak rapor hazırlanmasına karar verildi. Gamze'nin ölümüne ilişkin dava kapsamında çift, "nitelikli kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile yargılanıyor.

Bodrum'da Gamze Sakallıoğlu Davası Anne Turcen'in Akıl Sağlığı Yerinde, Baba Mehmet Halil İçin Rapor Talebi (3)

İddianameye göre, Gamze Sakallıoğlu'nun ölümünde şüpheli bulgular ve gizli tanığın ifadeleri nedeniyle anne Turcen ve baba Mehmet Halil Sakallıoğlu çifti, tekrar gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. Yargılamada çiftin aleyhine deliller toplandı, gizli tanığın ifadeleri ve Adli Tıp Kurumu raporu dikkate alındı. Şüphelilerin kızlarının ölümünde sorumluluğu olduğu iddia ediliyor.

Bodrum'da Gamze Sakallıoğlu Davası Anne Turcen'in Akıl Sağlığı Yerinde, Baba Mehmet Halil İçin Rapor Talebi (2)

Davanın son duruşmasında mahkeme, anne Turcen Sakallıoğlu'nun akıl sağlığının yerinde olduğunu belirtti. Baba Mehmet Halil Sakallıoğlu'nun ise akıl sağlığı tespiti için 15 gün süreyle Manisa Ruh ve Sinir Sağlığı Hastanesi'nde gözleme alınması ve rapor hazırlanması kararlaştırıldı. Duruşma, 27 Mart tarihine ertelendi.

Antalya Devlet Opera ve Balesi martta 13 temsil sahneleyecek Antalya Devlet Opera ve Balesi martta 13 temsil sahneleyecek

Bodrum'da Gamze Sakallıoğlu Davası Anne Turcen'in Akıl Sağlığı Yerinde, Baba Mehmet Halil İçin Rapor Talebi (1)