İyi Parti Osmaniye Belediye Meclis Üyesi adayı Sibel Baysal, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109'uncu Yıl Dönümü ve şehitleri anma günü dolayısıyla duygu dolu bir mesaj yayımladı.

Baysal, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de kutsal değerleri uğruna, tüm olumsuzluklara karşı inanılmaz bir şekilde canı pahasına çarpışan Kahraman Ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine “Çanakkale Geçilmez” dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıkmıştır.

Sibel BaysalVatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve bu güzel yurdumuzu bizlere emanet eden Aziz Şehitlerimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Çanakkale Zaferi, Milletimizin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu büyük zafer, Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı olmuştur.

Ülkemize ve milletimize yönelik her türlü tehdit ve tehlike karşısında Çanakkale ruhuyla kenetlendiğimiz, birlik ve beraberliğimizi ortaya koyduğumuz takdirde aşamayacağımız hiçbir zorluk ve güçlük yoktur. Tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Hatay'da aydınlatma direğine çarparak devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı Hatay'da aydınlatma direğine çarparak devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu büyük zaferin 109. yıl dönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

Sibel Baysal'ın duygu dolu mesajı, Çanakkale Zaferi'nin anlam ve önemini vurgulayarak, şehitleri bir kez daha anma ve minnet duygularını dile getirme fırsatı verdi.

Editör: Resul Özdil