İzmit’te ücretsiz diyetisyen yaşam kalitesini yükseltti İzmit’te ücretsiz diyetisyen yaşam kalitesini yükseltti

Türkan Şoray Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik, Türkiye genelinden 209 Yörük derneğini bir araya getirdi.

Hoşgörü, Saygı, Sevgi ve Toplumsal Denge: Yörük Kültürünün Temel Değerleri

Başkan Uysal, konuşmasında Yörük kültürünün temel değerlerine vurgu yaparak, hoşgörü, saygı, sevgi, iyi bağlar ve toplumsal denge gibi değerlerin Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu belirtti. Ayrışmanın kolay olduğunu ancak ortak paydalar üzerinden bir araya gelmenin toplumların gelişimine katkı sağladığını ifade etti. Yörük kültürünün bu ortak değerlere odaklandığını söyleyen Başkan Uysal, bu değerleri geleceğe aktarmanın ve hatırlamanın önemine vurgu yaptı.

Rekabetçi Yapı ve Yeniliklere Açıklık: Yörüklerin Önemli Özellikleri

Başkan, Yörük kültürünün rekabetçi yapısıyla, bağımsızlık anlayışıyla, yeniliklere açıklığıyla öne çıktığını ifade etti. Türkiye'nin bugün ekonomik açıdan daha üst sıralarda yer alabilmesi için Yörüklerin rekabetçi yapısının önemli olduğunu belirtti ve "Yörük, ikinciliği kabul etmez. Bırak ilk yetmişi" dedi.

Yörük Çalıştayı Türkiye'yi Birleştiren ve Geleceğe Yön Veren Bir Katkı

Başkan Uysal, çalıştayın Türkiye'yi birleştiren ve geleceğe yön veren bir katkı olduğunu ifade ederek, katılımcılara teşekkür etti. Yörük kültürünün sürdürülebilir bir şekilde yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için yapılan bu etkinliğin önemine vurgu yaptı.