Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

Atalan ‘da ilmek ilmek kilim dokuyorlar

Atalan ‘da ilmek ilmek kilim dokuyorlar
117 views
22 Şubat 2021 - 23:57

Atalan Belediyesi , dokumacılık sanatının yeniden canlanması için belediye içerisine kilim atölyesi kurdu. Açılan atölye de 16 kadın, unutulmaya yüz tutmuş dokumacılık sanatına yeniden hayat veriyor

İşkur ve halk eğitim Merkezi destekli kilim kursunda ile kursiyerler hem işkur’dan gelir elde ediyor hem de dokudukları kilimleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Atalan Belediye Başkanı Süleyman Yıldırım, kursiyerlere dokuması için ip ve yer temin ederken aynı zamanda dokunan kilimleri satarak kadın kursiyerlere yardımcı oluyor.

Kurs Öğretmeni Ayşe Yıldırım, Başkan Süleyman Yıldırım yardımıyla, işkur destekli halk eğitim kursundaki bayanlara pandemi döneminde hem iş öğretiyoruz hem de kültür, gelenek ve göreneklerimizi yaşatıyoruz ifadelerini kullandı.

Ayşe Yıldırım sözlerinin devamında, Şuan için 16 kursiyerinin olduğunu, halı,kilim ve çanta yaptıklarını, Başkan Yıldırım’ın kilim dokumak için tüm malzemelerini temin ettiğini ve yapılan kilimleri satarak onlara destek olduğunu aktardı.

Kursiyer Müzzeyen Kütük, Dokudukları kilimin üç haftada bitirdiklerini, yapılan işe göre iki kişi çalıştıklarını, pandemi döneminde hem harçlık kazanıp hem de sosyal faaliyette bulundukları için mutlu olduklarını belirtti. Haber: Fatma Şimşek – Fotoğraf : Ersin Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.