DOLAR 19,1419 0.12%
EURO 20,8320 0.32%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN %
Osmaniye
12°

KAPALI

05:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

AÇIK ARTIRMA İLANI

AÇIK ARTIRMA İLANI

ABONE OL
18 Nisan 2019 09:53
AÇIK ARTIRMA İLANI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

T.C.

DÜZİÇİ
İCRA DAİRESİ
2018/118 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazısın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 no’lu taşınmazın Özellikleri: Osmaniye İl, Düziçi İlçe, 0 Ada, 1168 Parseli Pirsultanlı Mahalle/Köy, Çarşamba Mevkii Mevkii, Osmaniye İli Düziçi İlçesi Pirsultanlı Mahallesi Çarşamba Mevkii 1168 Parsel sayılı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Satışına karar verilen taşınmaz, Böcekli Beldesi ile Pirsultanlı Köyü yoluna 500 metre mesafededir.
Taşınmaz hafif meyilli (%4-5) olup, kuru tarım arazisidir. Parsel üzerinde alkalilik, taşlılık, drenaj ve taban suyu problemi bulunmamaktadır. Kumlu- Tınlı toprak yapısına sahiptir. Su tutma kapasitesi yüksek topraklardandır. Organik madde oranı ve bitki besin elementleri değeri iyi düzeydedir. Dava konusu taşınmaz devlet tarafından sulanabilen arazilerden olmayıp, 5043 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında “Kuru Tarım Arazisi” özelliği taşımaktadırlar.
İklim şartları, ekolojik ve topoğrafik şartlardan dolayı bu araziler üzerinde yörenin iklim şartlarına uygun olarak buğday, arpa fiğ ve zeytin vs. kültür bitkisi yetiştirilebilir. Bu arazilerden bakım şartlarına göre bölge ortalamasında verim alınabilir.
Adresi : Pirsultanlı Mah. Çarşamba Mevkii 1168 Parsel Düziçi/OSMANİYE
Yüzölçümü : 14.500 m2 Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İmar Planı ve Mücavir Alan Sınırları Dışında
Kıymeti : 58.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:00 – 10:05 Arası
  2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:00 – 10:05 Arası
    Satış Yeri : Düziçi Belediye Başkanlığı Toplantı Salonu Düziçi Osmaniye

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.
Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.
Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhanı hakları vardır.
Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resmi ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan kalmaksızın dairemizce tahsil olanacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gider verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/118 TLMT. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İd. NO:2019/01

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r