DOLAR 18,8267 0.01%
EURO 20,4713 0.12%
ALTIN 1.170,700,26
BITCOIN 4341721,42%
Osmaniye
16°

AÇIK

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düziçi ilçesine bağlı Alibozlu köyü’nde yapılması planlanan organize sanayi bölgesi’nin 900 metre uzunluktaki ana bağlantı yolun yapım çalışmaları başladı.

Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen; Düziçi Belediye Başkanı Dr. Alper Öner, Ak Parti Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi bedava bonus Fevzi Kamalı, Ak Parti Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Çillem, Milli Emlak Müdürü Mehmet İkizler ile Alibozlu Köyü Muhtarı Mehmet Okuş çalışmaları yerinde incelediler.

Düziçi Belediye Başkanı Dr. Alper Öner burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Bugün Düziçi için tarihi bir gün. Biliyorsunuz, memleketimiz gurbetçi ve şirketçi memleketi. Biz bu gurbeti bu şirketçiliği Düziçi’nde bitireceğiz. İnsanlarımız bundan sonra evinde; işini, aşını kazanmış olacak. Organize sanayi ile birlikte çocuklarımız babasız, kadınlarımız eşsiz kalmayacak. Bunun için valiliğimiz, kaymakamlığımız, milletvekillerimiz, il genel meclisi üyelerimiz, Ak Parti ilçe başkanlığımız, ticaret odalarımız ve özellikle gece-gündüz demeden bu işin sekretaryalığını yürüten Ak Parti Osmaniye İl Genel Meclisi Üyemiz Fevzi Kamalı hocamız el birliğiyle çalışıyor. İnşallah organize sanayimizin, Eylül ve Ekim ayları gibi parselleri yapılıp, ara yolları bölünecek. İlk fabrikalar önümüzdeki yıl yapılamaya başlayacak. Talebe göre ise belki de 10 ya da 15 yıl gibi burayı dolduracağız.

osb-duzici-yol
osb-duzici-yol


950 dönümlük alanı doldurduktan sonra ise 2450 dönüme kadar genişleyebilecek bir arazimiz ile 600 dönüm kadar da mücavir alanımız var. Yani burada 3000 dönüm bir alanı organize sanayi alanına haline getirebiliriz. Gelen yatırımcı ne kadar çok olursa bizimde o kadar çok yerimiz olacak. Ancak ilk beş yılki hedefimiz ilk etap olan 950 dönümlük alandı doldurmak. Talepler ise şuanda çok çok iyi.
Büyük yatırımcılar Düziçi için sıradalar. Sanayi müdürlüğümüzü kurup parselleme işlemini de kısa zaman diliminde tamamlamaya çalışıyoruz. İlçemiz; limana, havaalanlarına, demiryoluna, otobana yakın. İnşallah 2023 yılında hızlı trenimizde geliyor. Biz organize sanayi olarak bu saydığımız özelliklerden dolayı çok avantajlıyız. Bundan dolayı da yatırımcılar bizi seve seve tercih ediyor. Ayrıca burayı birde 6. bölge ilan etmeye çalışıyoruz.6. bölge olursa; yatırımcılarımız SGK, elektrik, kredi kullanım avantajlarından, hibelerden faydalanabilecektir. Bundan dolayı yatırımcılar bunları da mutlaka göz önünde bulunduracaklardır. Organize sanayi müdürlüğümüz inşallah önümüzdeki 4-5 içerisinde kurulacak. İş adamlarımız taleplerini Düziçi kaymakamlığındaki Milli Emlak Şefliğine yapabilmektedir.
Organize sanayi yıllardır Düziçimizin hayaliydi. İşsizlik, aşsızlık, gurbette çalışmak bizim kanayan bir yaramızdı. Bu yarayı artık organize sanayi ile tedavi edeceğiz. Emeği geçen herkese buradan bir kez daha teşekkür ediyor, organize sanayinin Düziçi’ne hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Çillem yaptığı açıklamada

Bugün bizim için sevinçli bir n. 12 Mayıs’ta Ankara’dan, sanayi bakanlığımızdan ilçemizde gelen yetkililer, resmi olarak buradaki 18 kuruma bu konuyla ilgili görüşlerini sorarak bunları raporladı. Biz bu yazışmaları takip etmek adına Ankara’ya gideceğiz ve işin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için çalışacağız. Sizlerin de bildiği gibi, organize sanayimiz yaklaşık 1,5 yıl önce Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile müjdelenmişti. İlçemizde çok fazla işsiz insanımız var. Bizim amacımız bu işsizlere iş olmak. Bu nedenle de yatırım yapacak şirketlerin, çalıştıracakları işçi sayısına göre değerlendirilmesini yetkililerle görüşeceğiz. Organize sanayi bölgesinin yer seçiminde bir algı operasyonu yürütüldü. Ancak biz atıl durumda olan bir bölgeyi değerlendirmek istedik. Bu bölge hem hava sirkülâsyonu olarak gerçek manada en elverişli bir yer, hem de şehrimizin hava kirliliğine sebebiyet vermeyecek bir konumda. Bu nedenlerden ötürü biz burayı seçtik.” İfadelerini kullandı.

Ak Parti Osmaniye İl Genel Meclis üyesi Fevzi Kamalı

Bu zamana kadar ilçemiz için çok projenin içinde bulunduk. Ama hiçbirisi organize sanayi kadar heyecan verici olmamıştı. Bu Düziçimizin, köylüsünden kentlisine kadar bütün insanlarına dokunacak bir proje. Düziçi’nde artık bir kültür değişimi yaşanacak, bir organize sanayi kültürü oluşacak. Bu bizim için gerçekten büyük bir adım. Bu işin olacağından bizim hiçbir tereddüdümüz olmamıştı. Çünkü bu işin sahipleneni vardı. Bu iş için sonuna kadar mücadele verildi. Bir i ne kadar çok sahiplenirsen başarı da o kadar yüksek olur. Bizde sahiplendik ve bu i başardık. Artık önümüzde hiçbir engel kalmadı. Zorluklar mutlaka çıkmaya devam edecek. Ancak bizim sağlam bir ekibimiz var. Allah’ın izniyle de çıkan tüm engelleri aşacağız. Bizim hedefimiz belli. Bu yıl buradaki işlemleri bitirip önümüzdeki yılda burayı yatırımcılara açmak. Bunun içinde gece- gündüz çalışıyoruz. Düziçi bundan sonra büyük bir değişim yaşayacak. Bu proje bunun ilk adımı. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Haber: Zeki Kurultak – Fotoğraf: Ersin Şimşek

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r