Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

İSMET TOPLA BAL ALACAKLARI UYARDI

İSMET TOPLA BAL ALACAKLARI UYARDI
86 views
31 Temmuz 2021 - 18:33

Düziçili arıcılar Yeşilova mahallesinde çay ocağında bir araya geldiler.

Toplantıda konuşan Osmaniye arıcılar birliği üyesi İsmet Topal ; Değerli arıcı arkadaşlarım  bugün buraya toplanmamızın amacı  arıcılarımızın  sıkıntıları  ve arı  sağım  sonu toplumun  sağlıklı  kaliteli bal yemeleri konusunda görüş alışverişinde bulunmasıdır.

Değerli bal üreticilerimiz bizlerim amacı vatandaşlarımıza  sağlıklı  kaliteli bal üreterek  tüketicilerimizin hizmetine sunmaktır.

bu yıl bal üreticilerimiz vatandaşlarımızın alım gücünü de dikkate alarak girdi maliyetleri geçen  yıla  göre  birçok ürünün ikiye katladığını gördük ve ihtiyaçlarımızı ona göre  aldık.

Yaptığımız  maliyet hesaplamalarında kendi emeğimizi hiç  hesaba  katmadığımız hâlde dahi bu yılki  GERÇEK üretici  balının fiyatının  en az süzme ve petekli balın  70 tl ile 100 tl arasında satılması  gerektiğini  düşünüyoruz.

Buradan bütün tüketicilerimize sesleniyoruz markası belirsiz bilmediğiniz tanımadığınız üreticiden bal satın almayın birçok yerde satılan  glikoz ve şekerden  yapılmış  ucuz diye bal görünümünde bal diye kavanozda güzel  görüntüsüne aldanıp ta satın  almayın.

Kendi sağlığınızı bozmayın. Yüce mecradan bütün arıcı arkadaşlarımın bal sezonunun bereketli verimli olmasını diliyorum. İfadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.