‘İklim Eğitimi ve İklim Diyaloğu Güçlendirme Projesi’ açılış toplantısı, Almanya’dan gelen heyetin katılımıyla gerçekleşti ‘İklim Eğitimi ve İklim Diyaloğu Güçlendirme Projesi’ açılış toplantısı, Almanya’dan gelen heyetin katılımıyla gerçekleşti

Silahlı bir kişi, Hüseyin Ergen'in otomobiline yaklaşarak silahını doğrulttu, ancak silahın tutukluk yapması üzerine olay yerinden hızla uzaklaştı. Kısa bir süre sonra geri dönen saldırgan, Hüseyin Ergen'e ateş açtı. Saldırı sonucu Ergen'in sağ bacağına ve sol baldırına 2 kurşun isabet etti. Şüpheli olay yerinden kaçarken, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olayın ardından Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, Side Jandarma Karakolu ve Olay Yeri İnceleme timi, şüphelinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlattı.

Hüseyin Ergen, hastanedeki tedavisinin ardından jandarmaya ifade verirken, "Sivil hayatta kimse ile problemim yok. Son zamanlarda siyasette yaşadığım olayların bu tatsız saldırının sebebi olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Olayın detayları ve saldırının arkasındaki nedenlerin araştırılması için jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Konunun siyasi bir gerginlikle mi ilgili olduğu, soruşturma sonucunda ortaya çıkacak detaylarla netlik kazanacak.