DOLAR 21,0888 0.36%
EURO 22,5859 0.51%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 5728960,95%
Osmaniye
25°

AZ BULUTLU

10 Haziran 2023 Cumartesi
Erol Taş’a Rahmetler Diliyoruz

Erol Taş’a Rahmetler Diliyoruz

ABONE OL
24 Mayıs 2023 23:23
Erol Taş’a Rahmetler Diliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erol Taş, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden biri olarak anılır. Kendisi, Yılmaz Güney ile birlikte oynadıkları “İnce Cumali” filmindeki Ağa karakteriyle ve kötü adam rolleriyle nam salmış bir oyuncudur. Erol Taş’ın oynadığı filmlerle kazandığı başarı ve performansı, Adana’da düzenlenen filmin galasında bir kez daha gözler önüne serilir.

Filmin galası için diğer oyuncularla birlikte Adana’ya giden Erol Taş, seyircilerle buluşur ve filmi izlerler. Film sona erdikten sonra oyuncular sahneye çıkarak konuşma yaparlar. Sıra Erol Taş’a gelir. Ancak birdenbire ortalık karışır, seyirciler arasında bir rahatsızlık başlar. Şişeler, taşlar ve sopalar Erol Taş’a fırlatılırken “yuh” sesleri yükselir.

Ancak Erol Taş, oynadığı Ağa karakterinin başarısıyla göz doldurmuştur. Atılan taşlar, onun için bir ödül niteliği taşır. O, unutulmaz konuşmasını şişe ve taş yağmuru dindiğinde yapar. Seyircilere “Atın atın, siz bana taş değil ekmek atıyorsunuz” derken meşhur kahkahasını atar ve ışıl ışıl gözlerle seyircisini selamlar.

Erol Taş’ın bu etkileyici konuşması üzerine, az önce yuhlayan seyirci bu kez ayakta alkışlar. O, seyircileri etkileyen performansıyla bir kez daha gönlünde taht kurar. Bu filmdeki başarılı oyunculuğu, 5. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülür.

Erol Taş, Türk sinemasına bıraktığı izler ve unutulmaz rolleriyle her zaman anılacak bir sanatçıdır. Onun performansı, sinemaseverlerin hafızalarında ve kalplerinde daima yaşayacaktır. Rahmetle anıyoruz.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP