Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

Aşılamada 2. doz başladı

Aşılamada 2. doz başladı
44 views
11 Şubat 2021 - 11:17

14 Ocak’ta ilk doz koronavirüs aşısı uygulanan sağlık çalışanlarına bugün Düziçi Devlet hastanesinde ikinci doz yapıldı.

Düziçi Devlet Hastanesi Başhekim Aysun Albayrak yaptığı açıklamada, Sağlık çalışanlarımızın 2. Doz aşılarını uygulamaya başladık. 70 yaş üstü aşı uygulamasına da başladık. Randevu alarak aşı için başvuralım, alerji öyküsü olan vatandaşlarımızı aşılarını hastanemizde yaptırmasını öneriyoruz. 70 yaş üstü aşı programına ilk katılan Ömer Kösek amcamıza aşı programına katıldığı için tebrik ediyoruz ifadelerini kullandı.

13 Ocak’ta Bilim Kurulu üyeleri ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılanmıştı. 14 Ocak’ta ise sağlık çalışanları için aşılama başladı.

Bakan Koca: 7 günlük vaka ortalaması canlı olarak yayınlanacakAşı uygulamasında iki doz arası 28 gün sürüyor.covid19asi.saglik.gov.tr adresinden anlık paylaşılan aşılananların sayısı ve illerin aşı haritası görüntülenebiliyor.

Şu ana kadar yaklaşık 3 milyon kişiye koronavirüs aşısı yapıldı.Bakan Koca, “Hedef, nüfusumuzun en az yüzde 60’ının aşılanmasını sağlamaktır” diyerek aşının virüs karşısındaki en büyük silah olduğunu söylemişti.70 yaş ve üzerinin aşılaması başlandı.

Planlanan aşı takvimine göre bugünden itibaren 70 yaş ve üzerindeki vatandaşların da aşı uygulaması başlandı. Daha önce yaş gruplarına göre 90 yaş ve üzerinden itibaren kademeli olarak aşılanmaların ilk dozu yapılmıştı. Haber: Fatma Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.