DOLAR 20,0974 -0.01%
EURO 21,7186 0.16%
ALTIN 1.253,880,50
BITCOIN 5566520,99%
Osmaniye
25°

HAFİF YAĞMUR

03:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şahin’i Gara bölgesinde etkisiz hale getirdi

Şahin’i Gara bölgesinde etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/KCK terör örgütünün sözde iletişim sorumlusu Emre Şahin'i Irak'ın Gara bölgesinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

ABONE OL
22 Mayıs 2023 11:22
Şahin’i Gara bölgesinde etkisiz hale getirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emre Şahin’in örgütün gizli haberleşme yöntemleri üzerinde çalıştığı ve Murat Karayılan’a bağlı olarak faaliyet gösterdiği biliniyordu.

MİT, terör örgütlerine karşı sürdürdüğü sınır ötesi operasyonlarına devam etmektedir. PKK/KCK’nın Özel Güç biriminde yer alan ve örgütün iletişim altyapısından sorumlu olan Emre Şahin, Irak’ın Gara bölgesinde gerçekleştirilen operasyonla etkisiz hale getirilmiştir.

Emre Şahin, örgütün iletişim sisteminde kullanılan programları yazan “Rodi” kod adını kullanan bir üyeydi. MİT, Şahin’in Irak’ın Gara bölgesine geçtiğini tespit etmişti. Emre Şahin, örgütün iletişim altyapısını kurma ve işleyişinden sorumluydu. Ayrıca, örgütün gizli haberleşme yöntemleri üzerine çalıştığı ve Murat Karayılan’a bağlı olduğu biliniyordu. MİT, örgütün haberleşme altyapısına darbe vurabilmek amacıyla Emre Şahin’i öncelikli hedefler listesine dahil etmişti.

MİT’in Irak’ın Gara bölgesindeki saha ajanları, Emre Şahin’in faaliyet alanına sızabilmek için özel bir görevle görevlendirildi. Saha ajanları, örgütün iletişim altyapısına zarar vererek bir arıza oluşturdular ve bu arızanın giderilmesi için Emre Şahin’in görevlendirilmesi sağlandı. MİT, arızayı gidermek amacıyla gelen Emre Şahin’i başarılı bir operasyonla korumasıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.