Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

Düziçi’nde İlköğretim Haftası Kutlandı

Düziçi’nde İlköğretim Haftası Kutlandı
16 views
18 Eylül 2021 - 17:15

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.
Düziçi Atatürk ilköğretim Okulunda Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başlayan tören, öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti.

Törene,Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan, İlçe jandarma komutanı Özkan Çakmakcı, İlçe Emniyet Müdürü Tuncer Yıldırım, İlçe Milli eğitim Müdürü Cuma Sağır, Belediye başkan yardımcısı Ulvi Anıt, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe milli eğitim müdürü Cuma Sağır törende yaptığı konuşmada okumanın önemine temas etti.
Düziçi Kaymakamı Turgay İlhan yaptığı konuşma da; ;” Kıymetli Öğretmenler, Değerli Anne-Babalar ve Sevgili Öğrenciler, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı tüm eğitim camiamıza, ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun. Coronavirüs nedeniyle 2021 Martından beri hasret kaldığımız eğitim yuvalarımıza yeniden kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tüm öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin ilköğretim haftası kutlu olsun.

İçinde bulunduğumuz salgın süreci hepimize okulun ve yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Okul sadece öğretim yapılan bir yer değildir, okullar yavrularımızın tüm yönleriyle hayata hazırlandığı, insan ilişkilerini, sevgiyi, saygıyı öğrendiği eğitim yuvalarıdır. Siz değerli eğitimcilerde bu işin en önemli mimarlarısınız.

Siz değerli eğitim çalışanlarımız! Biliyoruz ki eğitim yuvalarında; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşıyan, muasır milletler arasında yer almasını sağlayan, evrensel değerlerin yanında millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, sorgulayan bireyler yetiştirmek sizlerin en önemli gayesi olacaktır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün: ‘Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkûmdurlar.’ sözünden hareketle yılmadan, yorulmadan çalışmak zorundayız. Unutmayalım ki başarı tatlıdır ama çoğu zaman ter kokar.

Öğrencilerimizi Mevlana’nın ‘Sesini değil, sözünü yükselt; çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil yağmurlardır.’ düsturu ile yetiştirip, sözünün ve geleceğinin ülkesinin kıymetini ali edecek şekilde yetiştirme gayreti içerisinde olmak ümidi ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Haber: Fatma Hakkoymaz Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.