Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi

Düziçi Devlet Hastanesi 6. seviye dijital hastane oldu

Düziçi Devlet Hastanesi 6. seviye dijital hastane oldu
173 views
09 Ocak 2021 - 18:33

Düziçi Devlet Hastanesi (DDH), HIMSS’in üst düzey yöneticilerinin incelemelerinin ardından ‘HIMSS 6’ sertifikası almaya hak kazandı.

Düziçi Devlet Hastanesinde, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmetinin sunulması amacıyla dijitalleşmenin son seviyesi olan HIMSS Stage 7’ye geçmeyi hedefleniyor.

Hastane Başhekimi Aysun Albayrak, İstanbul, Avrupa, bir ayağı da Düziçi’nde olan telekonferans yöntemiyle, validasyon görüşmelerini yaptıklarını ve Himss6 seviyesi olmak için hak kazandıklarını belirtti.

Albayrak, Dijital Hastane 7 evreden oluştuğunu, Dijital hastanenin kağıtsız hastane olduğunu ve hastanenin hantal yapısının ortadan kalktığını, vatandaşların hastaneye daha çok güvendiğini dolayısıyla yanlış tedavi, yanlış uygulama gibi kafadaki soru işaretlerini kaldırıyor, dijital hastane.

Sistemi tekrar tekrar kendini kontrol ediyor. İlacı yazan doktor kontrol ediyor, ilacı hazırlayan eczane kontrol ediyor ayrıca tedavi uygulayan hemşireyi iki aşamada kontrol ediyor. Artık yanlış tedavi, yanlış uygulama, ilaç alerjisi hatta besinlerle olan etkileşimini dahi kontrol ediyor. Sistem hataya izin vermediğini dile getiren Albayrak, şöyle devam etti:“

Hayranlıkla bakılan Avrupa da ki hastaneler ile aynı standartlara sahip olduklarını ve Osmaniye ilinde ilk dijital hastane olduklarını, Düziçi Devlet hastanesi’nin hedeflerinin dijitalizasyonun son seviyesi olan HIMSS Stage 7 seviyesine yükselmek olduğunu, Himss 7 alabilmek için Himss 6 evresinden geçmek zorunda olduklarını aktardı. Haber: Ersin Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.