Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

DURMUŞOĞLU YENİ BİR MÜJDE VERDİ

DURMUŞOĞLU YENİ BİR MÜJDE VERDİ
34 views
14 Eylül 2021 - 8:40

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Adana ve ilçeleri Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ile Osmaniye ve ilçesi Kadirli arasında yapılması planlanan tren yolu projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu kararının olumlu olarak verildiğini açıkladı.

Durmuşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Osmaniye’ye kazandırmayı planladığımız Adana ve ilçeleri Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan ile Osmaniye ve ilçesi Kadirli arasında yapılması planlanan tren yolu projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu olumlu olarak alınmıştır.

Toprakkale’den Kadirli Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar demiryolu standartlarında, yatay ve düşey konum şartları dikkate alınarak bir avan proje hazırlandı. Bu proje sonucu, Kadirli OSB’ye Toprakkale İstasyonu’ndan ulaşım mesafesi yaklaşık 42 kilometre olup, proje Kozan ve İmamoğlu üzerinden Ceyhan’a bağlandığında toplam 119 kilometre ring oluşturacak. Bu hat üzerinden taşınacak yüklere ilaveten ayrıca yolcu taşıması da yapılabilecek. Bölgemizin gelişmesine çok büyük bir ivme kazandıracak olan bu projenin bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Projeyi hızla bitirip hem yatırımcılarımızın hem de aziz hemşehrilerimizin hizmetine sunmak için Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğüyle koordinasyon içerisinde var gücümüzle çalışıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.