Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

BÖF Düziçi Meslek Yüksekokulunda öğrencileri bilgilendirdi

BÖF Düziçi Meslek Yüksekokulunda öğrencileri bilgilendirdi
51 views
16 Ekim 2021 - 14:56

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü tarafından oluşturulan Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF) ekipleri, Osmaniye Korkutata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bilgilendirmelerde bulundu.

Terörle mücadelede diğer kamu kurum çalışanları ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini almak amacıyla başta eğitim kurumları olmak üzere toplumun her kesimine yönelik olarak gerçekleştirilen bilgilendirmeler ile vatandaşların terör örgütlerinin propaganda faaliyetlerine karşı bilinçli hale getirilmesi amaçlanarak, Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖH) kuruldu.

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü personeli yaptığı açıklama da, Elele güvenli projesi kapsamında Düziçi Korkutata Üniversitesi kampüsünde öğrencileri bilgilendirmek üzeri burada olduklarını ve öğrencilere teröre destek veren kurumlarla ilgili ve teröre eleman teminindeki dikkat etmesi gereken noktalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

Bir Üniversite öğrencisi, kendilerine bugün not defteri, şapka, iki broşür ve bi adet kalem hediye ettiklerini belirtirken güzel bir çalışma yapıldığını, üniversitelere gelip siz emin ellerdesiniz demeleri güzel olduğunu ifade etti. Kendimizi güvende hissettiğimiz için her zaman teşekkür ediyoruz. Emniyet amirlerimize, müdürlerimize, çalışanlara çok teşekkür ediyoruz, bu güzel hediyeler için dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Terör Büro Amiri İrfan Keskin, İlçe emniyet müdürlüğü terör büro amiri olarak, Osmaniye terör şube müdürlüğü ile birlikte Düziçinde bulunan Korkutata Üniversitesi Düziçi Meslek Yüksekokulu kampüsündeyiz. Burada ilden gelen terörle mücadeleden gelen arkadaşlarımızla öğrencilerimizi bilgilendirdik.

Biz Düziçi ilçe emniyet müdürlüğü olarak öğrencilerimizin yanında olduğumuzu, herhangi bir olumsuzluğa karşı güvende olduklarını kendilerine hissettirmek için burada bulunduğumuzu söyledik Ayrıca terör örgütlerinin eleman kazandırma faaliyetleri ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirerek bu tarz faaliyet içerisine girdiklerinde öğrencilerimizin alabileceği tedbirleri, bizlere ulaşabilecekleri telefonları, yön ve yöntemleri anlattık. Gerekli broşürlerimizi dağıttık. Öğrencilerde sağolsunlar ilgi ve alaka gösterdiler. Biz güvenlik güçleri olarak öğrencilerimizin yanında olmaya, öğrencilerimizi korumaya kollamaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı. Haber: Ersin Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.