Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu Roche İlaç Türkiye Genel Müdürü Farid Bidgoli oldu

İSTANBUL (AA) - CarrefourSA sponsorluğunda Türkiye Açık Deniz Yarış Spor Kulübü (TAYK) tarafından düzenlenen yat yarışı başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TAYK tarafından, CarrefourSA ana sponsorluğunda gerçekleştirilen TAYK CarrefourSA Kupası yarışında bu yıl denizlerin sürdürülebilirliğine dikkati çekmek için kaptanlar dümene geçti. Yelkencilerin, değişen deniz ve hava koşullarıyla mücadele ettiği yarışa 41 yat katıldı.

Caddebostan açıklarından başlayan yarışın ilk ayağında yelkenciler birinci gelmek için mücadele etti. 2024 Trofesi'nde ilk defa uzaktan kumandalı robotik şamandıra kullanan TAYK ekibi, yat trofesinin ilk ayağında yarışlarda yer alan ekiplere yenilikçi yaklaşımın avantajlarını yaşatabilmek için dünyada meydana gelen yeniliklere hızla uyum sağlamayı amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Melis Karatay Ebin, TAYK- CarrefourSA Kupası Yarışı'nın ana destekçisi olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Sürdürülebilir balıkçılığı teşvik eden ve deniz ürünlerini korumaya yardımcı olan sertifikalı balık ürünlerini satmaya odaklandıklarını aktaran Ebin, "Organize gıda perakende sektörünün bir oyuncusu olarak deniz ve deniz canlılarının korunmasını sağlayan çalışmalara destek vermek sorumluluklarımızdan biri. Bu doğrultuda denizlerin temizliği için hayata geçirilen farkındalık çalışmalarının yanı sıra sürdürülebilir balıkçılık uygulamalarını da destekliyoruz.

Su altı yaşam döngüsünün bozulmaması için tedarikçilerde de MSC (Marine Stewardship Council) ve ASC (Aquaculture Stewardship Council) gibi sertifikasyon programlarına katılanlarla çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde doğa ve deniz yaşamını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı desteklemek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz." değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: aa