İSTANBUL (AA) - Setur Marinaları, geçen yaz Muğla Ören'de hizmete açtığı Rib & Refit Park'ta yeni bir tesisin inşasına başladı.

Beko, Eurocucina 2024 Fuarı’nda ankastre ürünlerini tanıttı Beko, Eurocucina 2024 Fuarı’nda ankastre ürünlerini tanıttı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Setur Marinaları, "Yeni ufuklara yelken aç" mottosuyla deniz tutkunlarının hayatını kolaylaştıracak çözümler sunmaya devam ediyor.

Geçen yaz Ören'de karada kışlama, tekne bakımı ve onarım hizmetleri vermeye başlayan Rib & Refit Park'a büyük yatırımlar yapılıyor.

Ören Rib & Refit Park tesislerinin Travel Lift'ine şimdi de Croc Lift eklendi. Rib & Refit Park'ta faaliyetlerine başlayan yeni 240 tonluk Croc Lift, Setur Marinaları'nın karapark hizmetlerindeki gücünü ortaya koyuyor.

Rib & Refit Park, travel lift ile boyu 25 metre eni 6.3 metreye kadar tekneleri karaya alabilme hizmetini sürdürürken, 240 ton kapasiteli amfibi lift ile 50 metreye kadar tekneler, 70 metre uzunluğundaki rampadan karaya alınabiliyor.

Yapılan yeni yatırımlarla birlikte bu amfibi lifti eni 12 metreye kadar olan katamaran teknelere de hizmet verebiliyor. Ayrıca makine parkında bulunan 60 tonluk tekne taşıyıcısı da kara sahasında faaliyetlerine devam ediyor.

Rib & Refit Park, kara sahasında bulunan 2 bin 200 metrekare ikiz hangarda 50 metreye kadar, 700 metrekarelik ikinci hangarda ise 30 metreye kadar teknelere refit gerçekleştirme alanı sunuyor.

Sahadaki atölyelerin sağladığı, boya, motor bakımı, mekanik, elektrik, marangoz, fiberglas işleri gibi yatların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetler de tesiste konuklarla buluşuyor.

Son teknoloji ile üretilen pedestallarla sahadaki tüm teknelere elektrik ve su hizmeti imkanı sağlayan tesis, güvenlik yatırımlarıyla da ön plana çıkıyor. Rib & Refit Park'ın tüm yangın altyapısı son yatırımlarla yenilenirken, yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları ile tesisin her noktası izlenebiliyor.

İnşası süren yeni tesisle birlikte 22 bin metrekare alanda faaliyet gösterecek olan Rib & Refit Park, 150 tekne kapasitesi ile konukları ağırlıyor.

Kaynak: aa