Bağkur Borç Sorgulama ve Ödeme Rehberi: Finansal Özgürlüğe Adım Adım Yaklaşın Bağkur Borç Sorgulama ve Ödeme Rehberi: Finansal Özgürlüğe Adım Adım Yaklaşın

İSTANBUL (AA) - Seç Market, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle kadın girişimcileri desteklemek için başlattığı eğitim programının ikincisini gerçekleştiriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Seç Market, geçen sene kadın girişimcilere yönelik başlattığı destek programını bu sene de sürdürüyor. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle çevrim içi düzenlenecek "Kadın Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı" kapsamında "Etkin İletişim ve Motivasyon", "Perakendeciliğin Temelleri" ve "Dijital Dönüşüm" gibi konular yer alacak.

Başvuruların 4 Nisan'a kadar devam edeceği programa öncelikle kendi işini kurmak isteyen, halihazırda girişimci olan veya girişimci olmayı hedefleyen, özellikle gıda ve perakende sektöründe bir iş yeri sahibi olmak isteyen kadınların başvurması amaçlanıyor.

- "Kadın girişimciliğini desteklemeye devam ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen kadın girişimciliğine ve kadınların ekonomik olarak güçlenmesine destek olmak amacıyla başlattıkları "Gücünle Gülümse" projesine hız kesmeden devam ettiklerini aktararak, Türkiye'de sayısı 2 bin 700'ü geçen bayileriyle gıda perakendesindeki önemli oyunculardan biri olduklarını ifade etti.

Sekmen, çoğunluğunu aile işletmelerinin oluşturduğu iş ortaklarının yaklaşık yüzde 10'unun kadın girişimcilerden oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Kadın iş ortaklarımızın sayısını daha da artırmak hedefiyle geçen sene başlattığımız "Gücünle Gülümse" projesi kapsamında BÜYEM işbirliğiyle ilk etabını tamamladığımız eğitim programına bu sene de devam ediyoruz. Projemiz, kadınların iş hayatında ve toplumun her alanında güçlenmesi adına küresel ölçekte örnek çalışmalara imza atan Yıldız Holding Kadın Platformu'nun hedeflerine de olumlu katkı sağlıyor. Kadınlar için fırsat eşitliği sağlanması ve kadın girişimcilerin desteklenmesine yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

Kaynak: aa