İSTANBUL (AA) - Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S24 Ultra; sağlam, çizilmeye karşı dayanıklı ve optik olarak netlik sunan Gorilla Glass ürünüyle öne çıkıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Galaxy S24 Ultra cihazları, Corning'in yeni kaplama malzemesi Corning Gorilla Armor ile donatılacak. Gorilla Armor, dayanıklılık ve görüntü netliğinin kombinasyonuyla güneş ışığı altında daha net bir ekran sunuyor ve günlük kullanıma bağlı aşınmalara karşı koruma sağlıyor.

Akıllı telefonlar için üretilen farklı bir kaplama malzemesi olarak öne çıkan Corning Gorilla Armor, normal bir cam yüzey ile karşılaştırıldığında, yansımaları yüzde 75'e kadar azaltıyor, ekranın okunabilirliğini artırıyor ve neredeyse her ortamda ekran yansımalarını en aza indiriyor.

Corning, yeni kaplama malzemesiyle, Galaxy S24 Ultra'nın dayanıklılığını artırıyor. Gorilla Armor, Corning'in laboratuvar testlerinde rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamayla karşılaştırıldığında üstün bir dayanıklılık sergiledi.

Emeklilere Müjde: Hesaplarına 8 Bin TL Ödeme Yolda! İşte Detaylar ve Açıklamalar Emeklilere Müjde: Hesaplarına 8 Bin TL Ödeme Yolda! İşte Detaylar ve Açıklamalar

Malzemenin çizilmelere karşı direncini ölçmek için ise, günlük kullanımdan kaynaklanan mikro çizikleri taklit eden yeni bir laboratuvar testi olarak "Scratch Bot" çözümünü geliştirdi. Bu zorlu testin sonuçlarına göre Gorilla Armor'da görünür çizikler oluşmadı ve Gorilla Armor, çizilmelere karşı rakip malzeme alüminosilikat cam kaplamaya göre 4 kat daha fazla dayanıklılık sundu.

- "İşbirliği, ürünlerimizin güvenle kullanılmasını mümkün kıldı"

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mekanik AR-GE Ekibi ve Mobil e-Deneyim İş Birimi Başkanı Kwangjin Bae, Corning'in Gorilla Glass ürününün Galaxy S serisi inovasyonlarına yön verdiğini belirterek, daha fazla dayanıklılık sunma konusunda önemli bir ilerleme kaydettiğini bildirdi.

Bae, "Bu işbirliği, ürünlerimizin güvenle ve gönül rahatlığıyla kullanılmasını mümkün kıldı." ifadesini kullandı.

- "Gorilla Armor geleceğin mobil telefon deneyimini sunuyor"

Corning Gorilla Glass Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Velasquez, Corning'in Gorilla Armor ürünü sayesinde, kendi araştırma ve mühendislik becerilerinin, Samsung'un tasarımı ve kullanıcı deneyimine odaklı özellikleri ile bir araya geldiğini anlattı.

Bu yeni inovasyonun hem dayanıklılığa hem de daha iyi optik deneyime yönelik eş zamanlı artan ihtiyaçlara yanıt verdiğini ve geleceğin mobil telefon deneyimi sunduğunu kaydeden Velasquez, Samsung ile yaptıkları iş birliklerinden bahsetti.

Velasquez, "Corning Gorilla Glass, en eski Galaxy akıllı telefonlardan, tümü Corning Gorilla Glass Victus 2 kullanan Galaxy S23 Serisi, Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 de dahil olmak üzere en yeni ürünlere kadar birçok Samsung cihazında yer aldı. Gorilla Armor'a sahip Galaxy S24 Ultra cihazlarının piyasaya sürülmesi, mobil tüketici elektroniği sektörü için büyük bir önem taşıyor ve dünya standartlarında inovasyonlar sunmayı hedefleyen uzun süreli iş ortaklığını güçlendiriyor." açıklamasında bulundu.