Seçim sonrası Türkiye ekonomisi  BUSİAD'da konuşuldu Seçim sonrası Türkiye ekonomisi BUSİAD'da konuşuldu

ANKARA (AA) - Petrol Ofisi Grubu ve dünya enerji devi Chevron tarafından "Denizcilikte Enerji Dönüşümü ve Yağlama Çözümleri" semineri gerçekleştirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Petrol Ofisi ve Chevron'un iş birliğinin 10'uncu yıl dönümü vesilesi ile seminer düzenlendi.

Seminerde, "Chevron Marine Lubricants: Yeni Enerji Dünyasına Doğru Güvenilir Bir Tedarikçi", "Petrol Ofisi: Bugünden Yarına Hazır", "Deniz Yağlarındaki Teknik Gelişmeler", "Biyoyakıt Pazarındaki Gelişmeler", "Daha Düşük Karbonlu Bir Geleceğe İlerlemek", "Denizcilikte Dekarbonizasyon", "Chevron Shipping Faaliyeti" ve "Chevron Denizcilik Ürünleri ve Hizmetleri: Müşteri Deneyimi" konularında konuşma ve sunumlar yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, denizcilik sektörünün enerji dönüşümünün önemli noktalarından olduğunu belirterek, "Sektörde yaşanan hızlı değişimlere uyum sağlayabilmek için gerekli olan yenilikçi yağlama çözümlerine odaklanmak amacıyla bu semineri düzenledik. Chevron yetkilileri ile deneyim ve fikir alışverişinde bulunmamıza imkan sunan böyle bir etkinliği 10'uncu yıl dönümümüzü kutladığımız bu yıl gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak hem denizcilik sektöründeki enerji dönüşümüne katkı sağlamaya hem de en yüksek kaliteli ürünleri bu alanda sunmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: aa