Osmaniye'de gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı seçimlerinde İrem Aybüke Çolak zafer kazandı. Çolak, 263 oy alarak yeni başkan seçilirken, mevcut başkan Çiğdem Yıldız 239 oy aldı. Seçimlerde 8 oy geçersiz sayıldı.

Seçimlere Milletvekili Asu Kaya, CHP İl Başkanı Baha Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Salgut ve son seçimlerde CHP'den Belediye Başkan adayı olan Serkan Karayiğit katılarak her iki adaya da başarılar dilediler. Seçim günü, CHP'nin yerel düzeydeki önemli isimlerinin bir araya gelmesiyle dikkat çekti.

Seçim zaferinin ardından konuşan İrem Aybüke Çolak, kendisine destek veren tüm üyelere teşekkür ederek, "Bu zafer sadece benim değil, Osmaniye CHP ailesinin bir zaferidir. Hep birlikte daha güçlü bir CHP için çalışacağız" dedi. Çolak, önümüzdeki dönemde parti içi dayanışmayı güçlendireceğini ve Osmaniye'deki CHP'nin daha etkili çalışacağını belirtti.

Mevcut başkan Çiğdem Yıldız ise sonuçların açıklanmasının ardından İrem Aybüke Çolak'ı tebrik ederek, "Demokrasinin gereği olarak bu yarışı İrem Aybüke Çolak kazanmıştır. Kendisine başarılar diliyorum. CHP için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Gazeteciler Sorumluları Göreve Çağrıyor Gazeteciler Sorumluları Göreve Çağrıyor

Seçimlerin ardından CHP Osmaniye İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleştiği ve her iki adayın da partiye önemli katkılarda bulunduğu vurgulandı. Ayrıca, yeni başkan İrem Aybüke Çolak'ın liderliğinde Osmaniye'de CHP'nin daha da güçleneceği ifade edildi.

Irem Aybike Çolak 2

Editör: Mustafa Düzenli