MERSİN (AA) - Mersin'de amatör futbolcular, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasında tercih yaptı.

Süper Amatör Lig B Grubu ekiplerinden Kuvayi Milliyespor'un 17 yaş altı takımının oyuncuları, AA foto muhabirleri ile muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, 5 kategoride oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceledi.

Futbolculardan Erdem Şahin, "Haber" kategorisinde Bestami Bodruk'un "Nükleer pin pon", "Çevre-Yaşam"da Mahmut Serdar Alakuş'un "Su altı trafiği", "Spor"da ise David Alvaro'nun "Gazze'ye destek" başlıklı karesini seçti.

Bu yıla özel eklenen "Deprem: Umut" kategorisinde Aytuğ Can Sencar'ın "Depremin umudu", "Gazze: Kanıt" kategorisinde de Belal Khaled'in "Anneye bakış" adlı eserini oylayan Şahin, "Fotoğrafları çok beğendim, seçmekte zorlandım. Beni en çok Gazze'ye destek fotoğrafı etkiledi." dedi.

- "Eserlerin hepsi birbirinden değerli"

Sedat Güven de "Haber"de Utku Uçrak'ın "Hava manevrası", "Çevre-Yaşam"da Gerald Anderson'un "Çöpler arasında", "Spor"da David Alvaro'nun "Gazze'ye destek", "Deprem: Umut"ta Murat Şengül'ün "Hoş geldin" ve "Gazze: Kanıt"ta ise Ashraf Amra'nın "Yanımda ol anne" eserini tercih etti.

Adana'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 zanlıdan 1'i tutuklandı Adana'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 zanlıdan 1'i tutuklandı

Yeşil sahada oylamayı değerlendiren Güven, "Fotoğraflara bakınca nasıl zor şartlar altında çekildiğini anlayabiliyorum." ifadesini kullandı.

Antrenör Rıdvan Elçiçek de "Haber" kategorisinde Andres Gutierrez'in "Yangını izlerken", "Çevre-Yaşam"da Burak Akbulut'un "Boğanın öfkesi", "Spor"da ise Ömer Sercan Karkuş'un "Mete'nin nişanı" başlıklı fotoğrafına oy verdi.

"Deprem: Umut" kategorisinde Aytuğ Can Sencar'ın "Hayata tutunan", "Gazze: Kanıt" kategorisinde de Mustafa Hassona'nın "Toz duman" adlı eserini seçen Elçiçek, "Fotoğraflar çok güzel. Eserlerin hepsi birbirinden değerli. Emek verilerek çekilmiş." diye konuştu.