İSTANBUL (AA) - Duracell ve Doğa Koleji sürdürülebilirlik alanında "Battery Friend Forever" atık pil geri dönüşüm kampanyası hayata geçiyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında, tüm Doğa Koleji kampüslerinde toplanan atık piller bilim setlerine dönüşecek ve deprem bölgesindeki okullara bağışlanacak.

KTSM işbirliğinde "Bir Denizkestanesinin Anıları" Ankara'da sergileniyor KTSM işbirliğinde "Bir Denizkestanesinin Anıları" Ankara'da sergileniyor

Toplanacak her 1 ton atık pil, 1000 öğrenci bilim setine ulaşmış olacak. Proje ile hem doğa korunacak hem de eğitime destek olunacak. YGA tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak olan bilim setleri ile binlerce çocuk bilimle tanışacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Ekoloji Bölüm Başkanı Merve Topçuoğlu, Doğa Kolejinde verdikleri ekoloji eğitiminde öğrencilerinin doğa ile bağlarını güçlendirdiklerini ifade etti.

Sürdürülebilirlik projeleri ile olumlu ve olumsuz davranışların sorgulamasını sağladıklarını belirten Topçuoğlu şunları kaydetti:

"Her proje bizler için doğaya atılan büyük bir adım. Atık pil geri dönüşüm kampanyası gibi birçok proje hayata geçiriyoruz ve öğrencilerimizi süreci hayal edip, yönetmek ve yürütmenin tam ortasına koyuyoruz. Geleceğin Doğası için yaşamı sürdürülebilir biçimde iyileştirmek ve bugünden doğru seçimler yapmamızı sağlamak amacı ile yürütülen projede sürdürülebilir yaşamın en önemli ipuçlarından biri çöp ve atık kavramlarının bilincinde olmak temel hedeftir. Öğrencilerimize edindirmek istediğimiz en önemli kazanımlardan biri doğaya karşı sorumluluklarının farkında olunması."

Kaynak: aa