ANTALYA (AA) - Cumhur İttifakı'nın Muratpaşa Belediye Başkan adayı Özdemir Manavoğlu, ilçenin modern bir kent olması için önemli projelerinin olduğunu söyledi.

Adana'da "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" düzenlendi Adana'da "MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması" düzenlendi

Manavoğlu, beraberindekilerle Anadolu Ajansı (AA) Antalya Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. Ziyarette projelerinin anlatan Manavoğlu, Muratpaşa için 25 yıldır proje ürettiklerini ifade etti.

Vizyonlarını ortaya koyduklarını dile getiren Manavoğlu, Muratpaşa Belediyesi'nin 2000 yılında Türkiye'nin en zengin dördüncü ilçe belediyesiyken şu an borç batağında olduğunu iddia etti.

Manavoğlu, göreve gelmeleri halinde Muratpaşa'nın modern bir kent olması için çalışacaklarını vurguladı.

Lara Ormanları Projesi'ni anlatan ve Lara ormanlarının şu anda atıl durumda olduğunu dile getiren Manavoğlu, şunları kaydetti:

"Doğayı, doğallığını koruyarak tabiata dokunmadan orayı yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, tuvaleti, güvenliği olan ekolojik park haline getirmemiz gerekiyor. Amacım orayı botanik park yapmak. Dünya, Avrupa standartlarında bir botanik park haline getirmek. Deniz tarafındaki ormanda off-roadcılar için alan oluşturacağım. Atlı sporların yapılabileceği bir tesis düşünüyorum. Kundu turizm noktasına çok yakın bir bölge olduğu için eğlence noktası haline getirmeyi planladığımız bir alan."

Manavoğlu, sahilde planlamaya gidilmesi gerektiğini, deniz kirliliğinin önüne geçecek ciddi projelerinin olduğunu da aktardı.

Kaynak: aa