İSTANBUL (AA) - Casper, öğrencilere karne hediyesi olabilecek en yeni oyun bilgisayarlarını paylaştı.

Turkcell saniyede 10 gigabit veri indirme hızıyla bir ilki gerçekleştirdi Turkcell saniyede 10 gigabit veri indirme hızıyla bir ilki gerçekleştirdi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, teknoloji markası Casper'ın güç ve performans bilgisayar markası Excalibur ile öğrenciler, sömestr tatilinde oyun oynamanın mutluluğunu doyasıya yaşayacak.

Yılın ilk karnelerini alan öğrencilerin heyecanla beklediği sömestr tatili, başlıyor. Yoğun geçen eğitim dönemindeki streslerinden uzaklaşarak rahatlamaya çalışan öğrenciler için tatil denince ilk akla gelen aktivitelerden biri oyun oynamak oluyor. Intel'in 12. ve 13. nesil işlemcileriyle ve NVIDIA'nın RTX ekran kartlarıyla donatılan Excalibur oyun bilgisayarında öğrenciler, performans için ihtiyaç duydukları tüm özelliklere sahip olabiliyor.

Saniye başına ekranda gösterilen kare sayısını ifade eden "Frames-per-second" (FPS) adlı görüntü ölçüm değeri, bilgisayarlardaki ekran kartı performansına göre belirleniyor. FPS, daha net ve akıcı görüntüler için önem arz ederken, oranının düşüklüğü ise görüntü kalitesinin ve özellikle rekabet içeren oyunlarda oyuncu performansının azalmasına yol açıyor. Excalibur, daha üstün oyun performansı ve kalitede oyun keyfi yaşamak isteyen oyunculara, yüksek FPS değerleriyle güçlü donanımlara sahip bilgisayarlar sunuyor.

Dizüstü ve masaüstü modellerinde NVDIA'nın güçlü RTX serisi ekran kartlarını kullanan Excalibur'un, oyuncu performansına uygun birbirinden farklı ekran kartı opsiyonları bulunuyor. NVIDIA'nın yeni nesil AMPER platformuna sahip RTX 40 serisi ekran kartları, daha hızlı oyun keyfini oyunculara yaşatıyor.

- En gelişmiş teknolojileri, Excalibur G911 buluşturuyor

Excalibur G911 modeli, yüksek performansa sahip mobil işlemcisi ve mobil ekran kartının bir arada bulunduğu, en gelişmiş teknolojileri kullanarak ortaya çıkan performansıyla öne çıkıyor. NVIDIA GeForce RTX4090 ekran kartı ile sunularak maksimum grafik performansı sunmayı hedefleyen Excalibur G911, Thunderbolt 4 özelliğinin sağladığı 40 GB/sn bant genişliği sayesinde oyun monitörü ve yüksek hızlı SSD gibi yüksek performans cihazlarını bağlamayı kolaylaştırıyor. Bu sayede cihazları, bağlantı noktasının kapasitesini zorlamadan, hedeflenen hızlarda çalıştırabilme imkanı tanıyor.

"Akıllı Turbo Fan" soğutma sistemi ile geliştirilen Excalibur G911, 5400 RPM değerindeki 2 adet akıllı turbo fan, 5 termal bakır boru, 12 termal ped sayesinde ısınmaları minimuma indirerek konforlu bir kulanım sağlıyor. Excalibur G911, QHD 2.5K ekran çözünürlüğüyle grafik programlarında ve oyunlarda netlik sağlıyor. 16.0 inç geniş ekran boyutu, 165 HZ yenileme hızı ve 500 NIT parlaklığına sahip Excalibur G911 ile kullanıcılar, oyunlarda ve profesyonel tasarımlarında çok daha hızlı, net ve kaliteli bir görüntü deneyimi yaşıyor. Tasarımından en küçük detaylarına kadar her bir bileşeni en son teknolojiyle sunan Excalibur G911, CNC kesimlerine sahip metal kasası sayesinde kullanıcıların gözüne de hitap ederek beğeni kazanıyor.

- Excalibur G870, mobil çalışmayı sevenlere seçenek oluşturuyor

Excalibur G870 modeli ise gücünü, 13. Nesil Intel i5 ve i7 işlemciden alıyor. 89 adet fan bıçağı ve dakikada 5400 RPM değerindeki 2 adet akıllı turbo fan, Excalibur G870'in performansını artırırken, soğutma sistemindeki ikiz fanlı yapı ise sıcak havanın tahliyesi ve soğuk havanın içeriye alınmasını çok daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştiriyor. 65 bin 26 adetlik geniş renk skalası ve 3 farklı klavye moduyla Casper Excalibur G870, RGB deneyiminde öne çıkıyor.

144 HZ ekran yenileme hızı sunan Casper Excalibur G870'te, maksimum ekran verimi elde ediliyor. Amper mimarisi ile tasarlanan NVIDIA RTX serisi GPU'lara sahip güçlü ekran kartlarıyla yeni Excalibur G870, benzersiz oyun deneyimi yaşamak isteyenlere ve üst düzey teknoloji deneyimi arayan profesyonellere hitap ediyor. Tamamen metalden yapılan gövdesinde özel CNC işlemelere yer verilen Excalibur G870, dayanıklılık konusunda da üst düzey bir koruma ve güven sağlıyor. 24 mm incelikteki yeni modelin 2,5 kilo ağırlığı, mobil çalışmayı sevenlere güçlü bir seçenek oluşturuyor. 8, 12, 16, 32 ve 64 GB DDR4 RAM seçenekleri bulunan Casper Excalibur G870'i satın almak isteyenler, bilgisayarda istedikleri gibi özelleştirme yaparak benzersiz bir deneyim elde edebiliyor.

Excalibur 23.8 inç Curved Monitörler, trend tasarımlarının yanı sıra güçlü performansıyla dikkati çekiyor. Yenilenen anakartı, 200HZ ekran yenileme hızı ve 1ms ekran yenileme süresi sayesinde çok daha pürüzsüz ve net bir görüntü kalitesi sunan monitör, oyun tutkunları ve profesyoneller için ekran kullanımında maksimum verimlilik ve hız sağlıyor. Yüksek performansının yanı sıra uzun süre ekrana bakan öğrencilerin sağlığını da düşünen Casper, ekrandan gelen ışıkların olumsuz etkilerini minimuma indiren 500R kavis değeri, Low Blue Light ve titreme önleme özelliklerine sahip.