DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BITCOIN 5457571,17%
Osmaniye
13°

PARÇALI BULUTLU

05:18

İMSAK'A KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Osmaniye İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat 1997 Postmodern Darbesinin 25. yılı nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

İl Başkanı Seydi Gülsoy, 28 Şubatın bin yıl sürmediğini fakat bin yıl geçse de 28 Şubatı unutturmayacaklarını söyledi.

AK Parti Osmaniye İl Binası önünde yapılan basın açıklamasını Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Av. Elif Büşra Usta Bozkan okudu.

İnsan hak ve özgürlüklerini kısıtlayan bu zihniyetle savaşta kendilerine en büyük desteği milletin verdiğini belirten Bozkan,
halka teşekkür ettiklerini söyledi.

Bozkan, “28 Şubat süreci insanların inancına, hürriyetine, değerlerine ve insan haklarına yapılmış bir darbedir. Kökenini 27 Mayıs’tan alan 28 Şubat sadece bir tarih değil, vesayetin, anti demokrat ve karanlık bir zihniyetin simgesi olarak tarihe geçmiştir. 28 Şubatta sözde irtica tehdidiyle medya bir savaş başlatmış Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş, MGK kararları alınarak demokrasiye balans ayarı denilerek, dönemin hükümeti istifaya zorlanmıştır. 28 Şubat Postmodern darbesiyle insanlar ötekileştirilmiş ve insanların hayatı karartılmıştır. Kadınlar ve kızlarımız bu sürecin en büyük mağduru olmuştur.” dedi.

Bozkan, 28 şubatta kurulan ikna odalarında baskıya maruz kalan üniversiteli kızları hatırlatarak;”Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadın, inançları hiçe sayılarak horlanmış ve baskıya maruz kalmıştır. Başörtüleri açılmaya zorlanmıştır.

28-subat-akparti
28-subat-akparti

Bu odalarda psikolojik baskılara maruz bırakılan kızlarımızın çoğu üniversitelerdeki,
liselerdeki eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış ve etkisi bugün dahi süren travmalar geçirmiştir.

Kanunsuz başörtüsü yasağı ile kadınların çalışma hayatında var olmaları engellenmiştir” ifadelerini kullandı. 

15 Temmuz’la 28 Şubatın aynı vesayetçi zihniyet olduğunu vurgulayan Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Bozkan; ““Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alınmıştır. Ülkesi, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edilerek “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirilmiştir. 28 Şubat darbesi, vesayetçi sistemin ilk tezahürü değildir; maalesef sonu da olmamıştır. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi de aynı kaynaktan beslenen vesayetçi sistemin dışa yansıyan bir suretidir.

bin yıl geçse de unutmayacağız

Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır.

Devletimizin 28 Şubat’ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri,
eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için “bin yıl sürecek” diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; Biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız

Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız.

15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde,
Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır.

Bu vesile ile ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” diyerek açıklamasını noktaladı.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r