Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

19 Mayıs kutlu olsun

19 Mayıs kutlu olsun
15 views
19 Mayıs 2021 - 11:10

Anadolu coğrafyasında ‘özgürlük  ve bağımsızlığa’ atılan ilk adımı simgeleyen Milli Mücadele’nin Lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan deniz yolculuğu ile Karadeniz üzerinden Samsun’a varışının 102. yıl dönümünü kutluyoruz.
‘Kurtuluş’a atılan, yeni bir Türk devletinin kuruluşuna uzanan sürecin başlangıcıdır 19 Mayıs…
19 Mayıs’ın ruhunda, özünde, pek çok anlamlar, kodlar, yol haritaları bulunmakta… ‘Bir uyanış, direniş, yeniden doğuş’ demek 19 Mayıs…

‘Özgürlük ve bağımsızlığı’ sembolize eden bu özel tarih, biz gazeteciler için de çok önemli mesajlar, anlamlar içeriyor. Bugün bizler habercilik görevlerini yapabiliyorsak, bu imkanı bundan 102 yıl önce istiklal ve var oluş mücadelesini yürütenlere borçluyuz.
Hele, 19 Mayıs’ı simgeleyen, temsil eden ‘özgürlük, bağımsızlık’ gibi değerler sadece vatan savunmasında, milli konularda değil, günümüzün değişen, dönüşüm içinde olan medya, iletişim sektörü için de çok önemli ilkeler olduğunu da bir kez daha bu vesileyle hatırlıyoruz. Özgür ve bağımsız bir medya’nın ne kadar hayati bir önem olduğu gerçeğini ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan son güncel gelişmeler, olaylar net bir şekilde, apaçık ortaya koyuyor.

Yurdumuzun, bu toprakların bir parçası olan Akdeniz bölgesi’nin medya çatı kuruluşu, bölgemizdeki basını temsil eden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) 19 Mayıs bayramı coşkusunu, heyecanını tüm bölge dinamikleriyle gururla paylaşıyor.
Atatürk’ün gençlere armağan ederek, 19 Mayıs ruhuna ayrı bir boyut ve ufuk kattığı 19 Mayıs bayramı kutlu olsun.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu
Genel Başkanı
Gaye Coşkun

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.