DOLAR 18,8267 0.01%
EURO 20,4713 0.12%
ALTIN 1.170,700,26
BITCOIN 4341721,42%
Osmaniye
16°

AÇIK

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yaş “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını daha yükseklere taşıyacağız”

Yaş “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını daha yükseklere taşıyacağız”

ABONE OL
7 Ocak 2023 21:33
Yaş “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını daha yükseklere taşıyacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Mahmut Yaş, 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili A. Adayı olduğunu açıkladı.


Yaş, İl Başkanlığı önünde yaptığı konuşmada, CHP Teşkilatları içinden yetiştiğini söyleyerek göreve hazır olduğunu söyledi.


Geçtiğimiz günlerde Kadirli Eski İlçe Başkanı Mehmet Orhun Döğüşçü’nün A. Adaylığını açıklamasının ardından CHP İl Başkan Yardımcısı Mahmut Yaş’ta A. Adaylığını açıkladı.


Programın açılış konuşmasını CHP Halk Partisi Osmaniye İl Başkanı Şükret Çaylı gerçekleştirirken CHP Düziçi İlçe Başkanı Mustafa Şen’de bina önünde bulunan coşkulu kalabalığı seslendi.

CHP YÖNETİMİ TAM KADRO KATILDI

Mahmut Yaş’ın Milletvekili A. Adaylığını açıkladığı programa CHP Osmaniye İl Başkanı Şükret Çaylı , Milletvekili Baha Ünlü, Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Özgan, Kadirli İlçe Başkanı Ahmet Yalınkılıç, Düziçi İlçe Başkanı Mustafa Şen, Bahçe İlçe Başkanı Saniye Baykal, Toprakkale İlçe Başkanımız İbrahim Ateş, Sumbas İlçe Başkanı Gazi Güveloğlu, Hasanbeyli İlçe Başkanı Süleyman Çalık, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, İl Genel Meclis üyesi Selahattin Torun, Parti yöneticileri, Millet İttifakı’nın temsilcileri, partili partisiz tüm hemşehrilerim ve basınımızın güzide temsilcileri katıldı.


CHP’lilerin yoğun ilgi gösterdiği bir toplantıyla A. Adaylığını açıklayan Yaş, seçilirse gerçekleştirmek istediği vaatlerini açıkladı.


Mahmut Yaş “Geçmiş yıllarda partimize hizmet edip bayrağı bizlere başarı ile teslim eden değerli parti emektarlarımıza canı gönülden teşekkür eder hakkın rahmetine kavuşanlara allahtan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler dilerim. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ün de benim doğum günüm dediği 19 Mayıs, benimde doğum günüm. 19 Mayıs 1979 yılında Düziçi ilçesinde doğmuş bir kardeşinizim. ilk orta ve lise öğrenimimi Düziçi’nde tamamlandıktan sonra yüksek öğrenimimi 2004 yılında Kars Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi ni iyi bir dereceyle bitirdim. Yüksek lisans mezunuyum. Çiftçilik ve esnaflıkla geçimini sağlayan beş çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğuyum. Diğer kardeşlerimin dördü de öğretmendir. Evliyim 2 kız çocuk babasıyım. Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönülden bağlı Yaşlar ve Kültüroğulları ailesinin evladıyım.2005 yılında Düziçi ilçesinde , Yaşlar Veteriner Kliniği ni kurdum ve yaklaşık 18 yıldır Klinisyen Veteriner Hekim olarak görev yapıyorum. Yaklaşık 11 yıldır Osmaniye Veteriner Hekimler Odası yönetim kurulu üyeliği ve Düziçi temsilciliği görevini yapmaktayım.


Kıymetli yol arkadaşlarım,siyaset bir bayrak yarışıdır. Partinin tozunu yutmuş bir kardeşiniz olarak bu bayrak yarışında aktif 10 yıldır görev yapmaktayım 2015-2017 yılları arasında il delegesi ve il yönetim kurulu üyeliği adaylığı, 2017-2019 yılları arasında kurultay delegeliği, 2020-2022 yılları arasında yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcılığı ve il eğitim sekreterliği görevlerinde bulundum. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partimizin Parti Okulu’nun eğitici eğitmeni olarak görevimi yürütüyorum.
Benim partiye olan bağlılığım en çok bütün ailemin Cumhuriyet Halk Parti li olması ve çocukluktan beri bu kültürle yetişmiş olmamdandır.Cumhuriyet Halk Partsinin bir neferi olmaktan gurur duydum. Şuanda da gurur duyuyorum. Her zamanda gurur duyacağım” dedi.


Aday Adayı olma süreci ilgi açıklamalarda bunan Yaş “Aktif olarak yıllarca siyaset yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi üyelerimiz ve parti emektarlarımız olan parti büyüklerimin bana görevi layıkıyla yapacağıma inandıkları için aday olmaya karar verdim. Şimdi siz soracaksınız buraya kadar her şey güzel. Peki bundan sonra bizim için partimiz için Osmaniyemiz için milletimiz için ne yapacaksın diyebilirsiniz.


Ben de size bütün kalbimle inandığım hedeflerimi şöyle sıralayabilirim.


Mesleğimin icabı çok sayıda insanlarla iletişim halinde olmamın, bu insanların büyük çoğunluğunun tarım ve hayvancılıkla uğraşmaları, özellikle son 10 yılda mevcut iktidarın resmen tarım ve hayvancılığı çökertmeye yönelik yanlış politikaları ve bu işi bilen biri olarak insanların yaralarına mecliste, Tarım Bakanlığı ve Tarım Komisyonu çalışmalarında deneyim ve saha tecrübelerimizle merhem olacağım için adayım.


Osmaniye’mizde tarım ve hayvancılığa yönelik entegre tesis ve tarım hayvancılığa yönelik organize sanayi kurulması için elimden gelen bütün çaba ve gayreti göstereceğim. Bu sayede ülkemde ve bölgemde çok zor zamanlar geçiren çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın ürünlerini daha kıymetli hale getireceğiz.
Yerfıstığının Osmaniye adına tescilini alıp, yağlı tohumlar destek kategorisine alınmasını sağlayacağız. Tarım ve hayvancılıkta planlama , projelendirme, verimlilik ve devlet garantisini getireceğiz. Örneğin buğday ekerken çiftçi maliyetin 8 tl satışın 12 tl olduğunu bilecek.


Osmaniye’mizin gerekli ve yeterli hizmeti alamadığını gördüğüm için memleketimin hizmet açısından ve sosyokültürel, eğitim ,ulaşım ,teknoloji, işsizlik ve imar açısından çok daha iyi yerlere getirmek için adayım” dedi.


Arı gibi çalışkan vekil olacağını kaydeden Milletvekili A. Adayı Yaş “ Arı gibi çalışkan bir vekil olarak insanlarımızın ,kadınlarımızın ,yaşlılarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın gönüllerine dokunarak onların sorunlarını çözebileceğim için adayım” dedi.


Yerel basına destek vereceğini ifade eden Milletvekili A. Adayı Mahmut Yaş “Çok zor ve kısıtlı imkanlarla görev yapan yerel basınımıza daha fazla destek olmak için adayım. Öncelikle bölgemizde dar gelirli ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza partimizin aile sigortaları desteği ile insanca yaşama hakkına sahip olmalarını sağlamak, insanlarımızın çöplerden yiyecek aramasına son vermek için adayım. İşsizlik memleketimde kol gezmiş ,erkeklerimiz şehir dışına giderek, arkalarında gözü yaşlı evlatlar,hem anne hem baba olmuş analar… Artık bu sefalete bir dur diyeceğiz. Genç kardeşlerimize ve kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaparak onlara İstihdam yaratmak için adayım. Bölgemizde yeni istihdam sahaları oluşturmak için adayım. Gençlerimizin ve kadınlarımızın iş kurmaları ve proje üretmelerine teşvikler vermek için adayım.


Küçük esnaflarımıza kobilerimize vergi ve sigorta primlerine destek olarak hayatta kalıp evine rahatlıkla ekmek götürmelerini sağlamak için bu sayede kepenk kapatmalarını önlemek için adayım.Yolsuzluklara son demek için,hep birlikte ülkemi ve memleketimi aydınlığa çıkarmak için kenetlendik. Bilgimle, tercübemle , çalışkanlığımla, dürüstlüğümle göreve hazırım” dedi.


Gönlünün ön seçimden yana olduğu ifa eden Yaş “Liyakat ve adalet bizim olmazsa olmazımızdır. Güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir Osmaniye inşa etmek için adayım. Kimsesizlerin kimsesi olmak için ve kimsesiz vatandaşlarımızı kendilerini yalnız hissettirmemek için adayım. Öğrencilerimizin barınma , ulaşım ve yemek problemlerini daha makul fiyat ayarlamaları yaparak , gençlerimiz için daha fazla sosyal tesis kurmak için adayım. Özellikle birçok yaylamızda yaşanan tapu ve barınma sorunlarımızı en kısa zamanda çözmek için adayım.


Osmaniye için adayım… Kadirli için adayım… Düziçi için adayım… Bahçe için adayım… Toprakkale için adayım… Sumbas için adayım… Hasanbeyli için adayım…


Sevgili hemşerilerim gönlüm her zaman ön seçimden yanadır. Bu sayede partimizin tabanı da kendi seçtiği aday için daha özverili bir çalışma performansı gösterirler.


Tabi ki genel merkezimizin aldığı her türlü karara hazırız. Diğer aday adayı arkadaşlarımızla rakip değiliz , yol arkadaşıyız .Hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını daha yükseklere taşıyacağız.
Kıymetli hemşerilerim buraya kadar gelerek yanımda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım. Güzel günlerde buluşmak dileğiyle her şey çok güzel olacak. Benim en büyük sevdam Osmaniye mi. Geliyor gelmekte olan” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r