DOLAR 21,0888 0.36%
EURO 22,5859 0.51%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 5728960,95%
Osmaniye
25°

AZ BULUTLU

10 Haziran 2023 Cumartesi
Sinan Oğan, İkinci Turda Destekleyeceği Adayı Açıkladı

Sinan Oğan, İkinci Turda Destekleyeceği Adayı Açıkladı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5'in üzerinde oy alarak ikinci tur için kritik bir isim haline gelen ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, destekleyeceği adayı açıkladı.

ABONE OL
22 Mayıs 2023 17:39
Sinan Oğan, İkinci Turda Destekleyeceği Adayı Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5’in üzerinde oy alarak ikinci tur için kritik isim haline gelen ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, kararını açıkladı. Oğan, “İkinci turda Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi ilan ediyorum. İlk turda bize oy veren seçmenlerimizi de Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyorum.” dedi.

Bugün gerçekleşen görüşmelerin ardından Sinan Oğan, basının karşısına geçerek açıklama yaptı. Oğan, ikinci turda destekleyeceği adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu duyurdu. ATA İttifakı’nın ana bileşeni olan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş arasındaki görüşmelerin ardından yapılan bu açıklama, seçimlerin seyrinde önemli bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor.

Sinan Oğan, destek kararını açıklarken, seçimlerdeki belirleyici faktörlerin Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik ve sosyal sorunlar olduğunu vurguladı. Ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkenin mevcut sorunlarını çözmek için sağlayabileceği potansiyele inandığını belirtti.

İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarışacak adaylar olarak belirlendiği bu aşamada, Sinan Oğan’ın açıklaması Türk siyasetinde yeni bir dinamik oluşturdu. Bu destekle birlikte seçim süreci ve sonuçları üzerinde önemli etkilerin olabileceği değerlendiriliyor.

Sinan Oğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Resmi olarak ittifak içerisinde yer almasalar da desteklerini esirgemeyen ilk günden beri bizimle beraber olan siyasi parti yöneticilerine, teşkilatlarına, tabanlarına teşekkür ederim. Yaklaşık 10 senedir bizimle beraber yol yürüyen yol arkadaşlarıma, Türkiye’nin her bir köşesinde ilmek ilmek, gece gündüz çalışan Sinan Oğan gönüllülerine teşekkürü borç biliyorum.

“GENÇLERİMİZ SEVGİ SELİ OLUP AKTILAR”
Bizimle farklı dünya görüşü içinde bulunmasına rağmen bize inanan, gelecek Türkiye’sinde bizim olmamızı isteyerek bize oy veren tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum. Bizim bu yarışın parçası olması sağlayan tüm imza veren vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Afişleri, pankartları, broşürleri, halkımız internet sitemizden indirilerek ev, işyeri, araç, cadde ve sokaklarında astılar. Özellikle gençlerimiz sevgi seli olup aktılar. Hepsine teşekkürü borç biliyorum.

“ATATÜRKÇÜLERİN ADAYI OLARAK BU YARIŞA GİRDİK”
Cümlelerimiz için tehditler aldık, saldırılara uğradık, hakkımızda yalan haber çıkardılar, bağlamından koparılan cümlelerle adeta kirli pazarlıkların bir parçası gibi gösterdiler. 3 yıl önce Türk milliyetçisi adayı olmazsa Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağız dedik, yola çıktık. O ana kadar üzerinde uzlaşılan aday formülünü bekledik, böyle bir aday çıkarsa biz çekileceğiz dedik. ATA İttifakı’nın kuruluşu gerçekleşti ve 11 Mart’ta ittifakın adayı olarak ilan edildik. Türk milliyetçilerinin ve Atatürkçülerin adayı olarak bu yarışa girdik.

Bilmedikleri, görmezden geldikleri, ciddiye almadıkları durum şuydu; biz 3 yıldır bu çalışmayı sürdürüyorduk bir dip dalgayı bir ayda değil üç yılda hazırladık.

Normal şartlarda bizim almayı beklediğimiz oy oranı yaklaşık yüzde 9-16 bandında bir rakamdı. Bir dip dalganın geldiğini, tüm anketlerin yanılacağını, seçimin sürprizini bizim yapacağını ifade ettik.

Seçimde sayın Muharrem İnce’ye başlatılan linç kültürünün hedefine ulaşmasıyla bu kez de son 3 gün bize başlatılan yargısız infaz sonucu seçmenlerimizin bir kısmının ürkmesine sebep olmuştur.

Sizden olmayanı aşağılamak, sizinle aynı düşünmeyene hakaret etmek ve her türlü metotlarla insanların yarıştan çekilmesini sağlamak insanlarımıza bir darbedir.

Bizim uyarmamıza rağmen yapmayın, etmeyin bizim kitlemize hakaret etmeyin dedik. Çekilmemiz durumunda ilk turda seçimin biteceği gerçeğini sanırım herkes görmüştür.

Seçimlere oldukça zor şartlarda girdik. Ne maddi olarak gerekli imkanlarımız vardı ne de medyada gösteriliyorduk. Ne hükümet ne de belediye imkanlarımız yoktu.

Bu mücadelede özellikle de sosyal medya kullanıcılarının yeri ayrıdır. Gönüllü sosyal medya kullanıcılarımıza sonsun teşekkürlerimi sunuyorum.”

Ayrıntılar gelecek

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP