DOLAR 19,0183 -0.03%
EURO 20,2982 0.07%
ALTIN 1.208,45-0,63
BITCOIN 5377314,22%
Osmaniye
15°

KAPALI

05:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümlerini “Gaziler Günü” olarak kutlandığını ifade eden Milletvekili Kaya ; Aziz milletimiz, şehit ve gazilerimizin büyük fedakârlıkları, üstün cesaretiyle fethettiği toprakları bizlere vatan kılmış, wolbet giriş her türlü tehdide karşı canı pahasına mücadele ederek istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır. Kahraman gazilerimiz ecdadımızdan aldığı gazilik şuuruyla ve düstur ile  şanlı tarihimize  yön veren nice şanlı zaferleri bizlere miras bırakmıştır. Canı pahasına verilen mukaddes mücadeleler  sayesinde al bayrağımız  göklerde dalgalanmakta, ezanlarımız  yankılanmaktadır. Bayrak için, vatanımız ve aziz milletimiz için canı pahasına mücadele eden gazilerimiz Bağımsız, Milli ve Güçlü  Türkiye’nin teminatıdır. Ülkemizi ve Türk Milletini iç ve dış tehditlere rağmen geçmişten günümüze bin yıldır bu topraklarda başımız dik anlımız açık bir şekilde getiren gazilik ruhudur. Kahraman, şanlı ordumuz,  silahlı kuvvetlerimizin teröre karşı ortaya koyduğu mücadele, 15 Temmuzda gazi milletimizin gösterdiği direniş ruhunun açık bir ispatıdır.

Millet olarak şanlı tarihler yazan,  kudretli devletler kuran, gittiği her yere adaleti, merhameti ve hoşgörüyü götüren gazi ruhu taşıyan  bir milletiz.

Böyle bir milletin evladı olmaktan dolayı da gurur duyuyorum.

Atalarımızın bize emanet ettiği aziz vatanımızı aynı gazilik ruhu ve inançla korumaya, azimle daha çok çalışmaya, Milletimizin geleceği ve bekası için üretmeye devam edeceğiz. Vatanımızın yiğit evlatları Gazilerimizin taşıdıkları onura ve gurura  yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri için gerek  eğitim, gerek istihdam, gerekse ekonomik ve sosyal hayatta yardım ve desteğimizi de her zaman sürdürmemiz gereklidir.

Bu vesileyle,  19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘ Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünü ve tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum. Milletimiz ve bayrağımız için şehit olan bütün şühedaya, gazilik mertebesine erişip hayatını kaybeden bütün gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r