06 Aralık, 2023, Çarşamba
Osmaniye
BIST7855.06
DOLAR28.9183
EURO31.177
ALTIN1887.3
Ersin Şimşek

Ersin Şimşek

Mail: [email protected]

Düziçi'nde Fısıltılar, Böcekli'de Endişeler

Düziçi'nde Fısıltılar, Böcekli'de Endişeler

Düziçi'nin huzurlu sokaklarında hafif bir rüzgar esiyor; ancak bu sefer taşıdığı, alışılageldiğin dışında. Belediye üzerinde dolaşan iddialar, sakin bir ilçenin günlük sohbetlerine konu olmuş. Söz konusu iddialar, 50 kişilik bir istihdamın, arka planda taşeron bir firma eliyle yürütüldüğü ve bu sürecin bazı siyasi figürlerin yakınları tarafından etkilendiği yönünde. Bu tür söylentiler, her ne kadar kesinlik kazanmamış olsa da, belediyenin bu konuda şeffaf bir açıklama yaparak halkın endişelerini yatıştırması bekleniyor.


Böcekli ise, farklı bir ekonomik iklimin esintileri altında. Düziçi'nde 900 TL gibi makul bir bedelle çözümlenen kanalizasyon bağlantısı, Böcekli'de neden 2500 TL'ye mal oluyor? Vatandaşlar arasında dolaşan bu soru, beldedeki ekonomik politikalar hakkında şüphe uyandırıyor. Bu büyük fiyat farkı, yerel yönetimlerden somut açıklamalar ve mali şeffaflık talep etmemizi kaçınılmaz kılıyor.


Bu iki beldenin hikayesi, yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunu ve halkın güveninin nasıl korunması gerektiğini hatırlatıyor. Düziçi ve Böcekli'nin yöneticilerinden, şeffaf bir diyalog ve hesap verilebilirlik beklentisi içindeyiz. Halkın sesini duyurmak, iddiaların peşindeki gerçeği araştırmak ve yerel yönetimlerle vatandaşlar arasındaki güven köprüsünü sağlamlaştırmak, hepimizin ortak amacı olmalıdır.


Düziçi'nin fısıltıları ve Böcekli'nin endişeleri arasında, bizler de kalemimizle, adaletin ve şeffaflığın peşinde olmaya devam edeceğiz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar